Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oprava rozvodů tepla v části Přerova zkomplikuje dopravu

 
neděle, 2. června 2019, 10:00

Dopravu v části Přerova v letních měsících zkomplikuje plánovaná výměna dosluhující parovodní soustavy za horkovodní potrubí.

Kvůli rekonstrukci rozvodů tepla bude v několika ulicích včetně nábřeží Edvarda Beneše na pravém břehu řeky Bečvy přechodně zaveden jednosměrný či kyvadlový provoz. S omezením musí v této části Přerova počítat i chodci sdělil přerovský radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Chystaná rekonstrukce potrubí na pětikilometrové trase je rozdělena na několik částí, aby co nejméně ovlivnila provoz v ulicích města. „Nechtěli jsme, aby realizátor uzavřel pro dopravu celé nábřeží Edvarda Beneše, které bude stavbou nejvíce dotčeno. Proto jsme se s Veolií dohodli, že práce budou rozfázovány tak, aby úplná uzavírka nebyla nutná," uvedl Navrátil.

Řidiči ale podle Navrátila přesto musejí v této části Přerova počítat s jednosměrným či kyvadlovým provozem, s krátkodobými uzavírkami částí jízdního pruhu při provádění finálních úprav povrchu vozovek a s menším počtem míst k parkování. Letošní etapa rekonstrukce rozvodů tepla se týká pravého břehu řeky Bečvy, odkud jsou zásobováni teplem odběratele v ulicích Svépomoc, Velká Dlážka, Kopaniny a Osmek.

Trasa rekonstruovaného potrubí prochází ulicemi Fügnerova, Mervartova, nábřeží Edvarda Beneše, nábřeží Rudolfa Lukaštíka, Brabansko, Za Mlýnem, Kopaniny a Osmek. „Souběžně s touto stavbou bude letos realizována i další část rekonstrukce v ulicích Velké Novosady a Polní, která zasáhne rovněž ulice Cukrovarská, Čapka Drahlovského, Tržní a most Legií," podotkla mluvčí radnice Lenka Chalupová.

Přestavba starého parovodu na moderní horkovod byla v Přerově zahájena v roce 2018 a ukončena má být do tří let. Horkovodní soustava je podle Chalupové efektivnější a šetrnější k životnímu prostředí. Přerov už nyní každý den sužuje přetížená doprava, kdy především v ranních a odpoledních špičkách stojí řidiči v kolonách desítky minut. Svou roli v tom hraje i dlouhodobé uzavření hlavního tahu v Polní ulici. I přes zákaz kamionové dopravy se tak ucpávají silnice v centru.

Neutěšenou dopravní situaci ve městě v podobě dlouhých kolon by měla v budoucnu vyřešit dostavba vnitřního průtahu městem a zbývajících dvou dálničních úseků D1. Jde o úsek mezi Lipníkem nad Bečvou a Přerovem, který se již staví, a z Říkovic do Přerova, kde dosud není termín zahájení znám. Průtah má být dokončen v únoru 2021 a stát bude bez započtení DPH 358 milionů korun. Jde o investici, která sníží dopravní zátěž podjezdu pod železniční tratí díky výstavbě nové dvoupruhové estakády.

Napsal(a) ČTK | Foto prerov.eu

Kam dál?

Mladá řidička nedodržela bezpečnou vzdálenost. Při nehodě se zranila...

pátek, 31. května 2019, 13:30

Včera před třetí hodinou odpolední došlo mezi obcemi Čelčice a Klenovice na Hané k dopravní nehodě dvou aut značky Škoda Fabia....

V sobotu bude po Olomouci jezdit tramvaj číslo 120. Právě před tolika...

pátek, 31. května 2019, 09:00

V sobotu 1. června bude po Olomouci jezdit speciální tramvajová linka 120. Letos je to 120 let od chvíle, kdy po Olomouci začaly...

Žena se nevěnovala řízení a způsobila hromadnou nehodu. Vznikla škoda...

čtvrtek, 30. května 2019, 19:00

Škoda za 130 tisíc korun vznikla při řetězové dopravní nehodě, která se stala v Šumperku ve středu 29. května ráno.

Auto, které havarovalo u Nákla a zemřela v něm žena, řídil opilý muž....

čtvrtek, 30. května 2019, 14:30

V pondělí večer došlo u Nákla k tragické dopravní nehodě, při které zemřela třiatřicetiletá žena.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.