Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oprava křižovatky v centru Olomouce zkomplikuje v létě dopravu

 
úterý, 25. června 2019, 20:30

Automobilovou dopravu i provoz městské hromadné dopravy v centru Olomouce o letních prázdninách zkomplikuje oprava křížení tramvajové trati.

Na několik týdnů bude uzavřena křižovatka v centru města

Kvůli rekonstrukci bude několik týdnů uzavřena pro veškerý provoz Palackého ulice v křižovatce s ulicí Legionářskou, 8. května a třídou Svobody. Na rekonstrukci tramvajové křižovatky naváže oprava komunikace. Společná investice olomouckého dopravního podniku a města přijde na více než 20 milionů korun řekla mluvčí radnice Radka Štědrá.

Rekonstrukce tramvajového křížení a přilehlých komunikací je rozdělena do dvou etap. Dělníci nejprve opraví výhybky, což si v této části Olomouce vyžádá výluku na tramvajové trati od 29. června do 17. srpna. „Současně projde rekonstrukcí i část vozovky v průjezdném profilu tramvajové trati," uvedla Štědrá.

Po rekonstrukce bude mít silnice i kolejiště povrch ze žulových kostek

V druhé etapě od 18. do 30. srpna dělníci rekonstrukci postupně dokončí a opraví chodníky v okolí komunikace. Tato část oprav bude znamenat už jen uzavírku komunikace pro automobilovou dopravu. „Provozu tramvají se tyto práce již nedotknou, protože práce v tramvajovém kolejišti by měly být v té době u konce," uvedl předseda představenstva olomouckého dopravního podniku Jaromír Machálek.

Tramvajová trať v délce 120 metrů projde opravou v místě od středového křížení na náměstí Hrdinů až k přechodu pro pěší v Palackého ulici. Po rekonstrukci bude mít komunikace i kolejiště povrch ze žulových kostek. Opravovat se bude i asfaltobetonový povrch od přechodu pro chodce až za tramvajové ostrůvky.

Silnice se bude opravovat kvůli špatnému technickému stavu

„Hlavním důvodem opravy komunikace je její špatný technický stav. Zejména část stávající dlážděné vozovky již nevyhovuje současnému zatížení silniční dopravou. Časté drobné opravy a předlažďování prodlužují životnost povrchu jen krátkodobě a nevedou k odstranění zásadních konstrukčních závad," řekl primátorův náměstek Martin Major (ODS).

Objízdná trasa pro automobilovou dopravu povede po Legionářské ulici do Hynaisovy a Wellnerovy ulice. V opačném směru z Palackého je vedena do Hynaisovy ulice. V ulici Pöttingova bude náhradní zastávka pro výlukový autobus MHD. Podrobnosti o provozu tramvají a autobusů MHD v době rekonstrukce křižovatky lidé najdou na internetových stránkách zde.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Dopravní podnik města Olomouce

Kam dál?

Pozor, děti v autech jedou na prázdniny

úterý, 25. června 2019, 18:00

V letních měsících jsou děti na silnicích nejohroženější. Nebezpečí jim hrozí i v roli spolucestujících v autě. Co si tedy...

Řidič kamionu s třemi promile v krvi, který havaroval na dálnici u...

úterý, 25. června 2019, 12:00

Opilý řidič kamionu, který v lednu s více než třemi promile alkoholu v krvi havaroval na dálnici D46 u Prostějova, byl obžalován...

Ze zaparkovaného autobusu ve Skrbni odčerpal zloděj přes dvě stě...

úterý, 25. června 2019, 11:00

Neznámý zloděj v době z 22. na 23. června poškodil víčko nádrže autobusu, který byl zaparkovaný v obci Skrbeň.

Muž usnul ve vlaku hlubokým spánkem. Toho využil zloděj, který ho...

úterý, 25. června 2019, 10:30

V neděli ráno velmi tvrdě usnul čtyřiačtyřicetiletý cestující, který jel valašským expresem z Prahy do Olomouce.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Odbory a nemocnice: Stát dluží nemocnicím stovky milionů

Stát prostřednictvím zdravotních pojišťoven dluží podle zdravotnických odborů, asociace nemocnic a dalších organizací nemocnicím za poskytnutou péči stovky milionů korun. Zástupci devíti organizací vyzvali premiéra Andreje Babiše (ANO), aby problém s nedostatečným financováním nemocnic řešil. Už na konci června žádali, aby byly k narovnání situace využity rezervy z účtů zdravotních pojišťoven. O výzvě dnes informovali v tiskové zprávě. Premiér i ministerstvo zdravotnictví označili jejich vyjádření za poplašnou zprávu, do zdravotnictví jdou podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) v posledních letech rekordně vysoké částky.

Ústavní žalobu na Zemana projedná Senát ve středu odpoledne

Návrh ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana projedná Senát zřejmě ve středu v podvečer. Rozhodl o tom dnes organizační výbor horní komory, která to oznámila na svém twitterovém účtu. Potvrdil to také senátor Václav Láska (Senátor 21), který žalobu připravil.

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročí 31 stupňů Celsia, od středy může být až 35 stupňů. Výstraha meteorologů platí od dnešních 13:00.