Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Lověšicích proběhne oprava chodníků a silnice. Rekonstrukce vyjde na více než sedm milionů

 
čtvrtek, 8. srpna 2019, 22:00

Ještě letos se v Lověšicích začne s opravou silnice, přilehlých sjezdů k domům, chodníků a kontejnerových stání v ulici U Parku, která je návsí této místní části.

Rekonstrukce přijde na necelých 7 milionů 400 tisíc korun, náklady ale nezůstanou jen na bedrech města. Lověšičtí se totiž rozhodli, že část nákladů ponesou sami.

„Z peněz, které od města Přerova dostávají všechny místní části takzvaně „na hlavu“ – kdy za každého obyvatele s trvalým pobytem získají 1300 korun -  jsme si na tuto opravu našetřili milion 366 tisíc korun,“ řekla předsedkyně místního výboru v Lověšicích Eva Hrutkaiová.

Komunikace, kterou čeká oprava, je dlouhá 263 metrů. „Je ve velmi špatném stavu, vykazuje značné poruchy a nerovnosti povrchu. Její oprava bude spočívat v odstranění stávajících konstrukčních vrstev a ve vybudování nového asfaltobetonového krytu,“ nastínila Ivana Pinkasová z přerovského magistrátu. Připomněla i to, že stavbou se rovněž upraví poloměry nájezdových oblouků – a to kvůli nutnému zúžení jízdního pruhu na místní komunikaci a jejího zjednosměrnění.

A nové budou i uliční vpusti, ty budou napojeny novými přípojkami do stávající dešťové kanalizace,“ doplnila náměstkyně přerovského primátora Hana Mazochová. Se započetím stavby se počítá ještě letos na podzim, s ukončením pak v roce 2020. 
 

Tisková zpráva | Foto prerov.eu | Zdroj prerov.eu

Kam dál?

Mladá řidička nedala přednost seniorovi, který jel na kole. Muž po...

čtvrtek, 8. srpna 2019, 17:00

Ve středu dopoledne jela dvaadvacetiletá řidička Nissanu Sunny ulicí Českobratrská v Prostějově.

Žena jedoucí na koloběžce chtěla zabránit srážce s dítětem. Nakonec...

čtvrtek, 8. srpna 2019, 16:30

Čtyřiačtyřicetiletá žena si včera večer přivodila vážná zranění, když jela na koloběžce po cyklostezce v Přerově.

Policie zastavila řidiče, který neměl řidičák a nadýchal přes tři...

čtvrtek, 8. srpna 2019, 15:00

Včera odpoledne zastavila policejní hlídka pětačtyřicetiletého muže, který řídil osobní auto v Bělotíně. Řidič nadýchal 3,09...

Šestaosmdesátiletý muž jel příliš rychle a skončil v příkopu. On i...

čtvrtek, 8. srpna 2019, 11:00

Včera krátce před polednem na silnici mezi Přerovem a Olomoucí. Šestaosmdesátiletý řidič Opelu Corsa při průjezdu levotočivou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.