Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nový školní rok se blíží. Strážníci budou kontrolovat bezpečnost na přechodech u škol

 
sobota, 31. srpna 2019, 13:00

Prázdniny končí. Strážníci prostějovské městské policie budou v rámci dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu zajišťovat bezpečné přecházení u základních škol a v jejich blízkosti. Prioritou bude příchod do školy, ale také samozřejmě klidný odchod domů, uvedl za Městskou policii Prostějov Petr Zapletal.

„Dá se očekávat velký nárůst v dopravě a větší provoz zejména u škol. Děti jsou myšlenkami ještě někde na prázdninách a zapomínají na pravidla bezpečného chování. Proto budou vyžadovat dopravní situace zejména ze strany řidičů motorových vozidel pozornost, předvídavost a velkou trpělivost," dodal Zapletal.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Jan Luxík

Kam dál?

Motorkář se při předjíždění střetl s dalším motocyklem. Na místě...

pátek, 30. srpna 2019, 20:45

V pátek 30. sprna po půl šesté večer došlo ke smrtelné dopravní nehodě dvou motocyklů v obci Česká Ves na Jesenicku.

S novým školním rokem bezpečně

pátek, 30. srpna 2019, 19:00

Příští týden začíná v České republice nový školní rok. Děti se vrací do školních lavic. Někdo o ročník výš, někdo přechází na...

Jízda vlakem bude ještě snadnější, Tarif IDSOK umožní cestujícím...

pátek, 30. srpna 2019, 17:00

Lidé, kteří využívají v rámci Olomouckého kraje vlakovou dopravu, budou mít od začátku příštího roku zase o kousek příjemnější...

Mladý řidič srazil svým autem na přechodu osmiletou holčičku a z...

pátek, 30. srpna 2019, 11:00

Ve čtvrtek 29. srpna došlo v Kojetíně na ulici Olomoucká ke střetu auta s osmiletou dívkou. Čtyřiadvacetiletý řidič, který svým...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.