Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Osmnáctiletý řidič s autem napálil do zábradlí mostku. Naměřili mu neuvěřitelných 2,8 promile

 
pondělí, 2. září 2019, 13:13

Všechny složky integrovaného záchranného systému vyjížděly k nehodě v Novém Malíně, ke které došlo v neděli 1. září krátce po půlnoci. Auto řídil namol opilý, osmnáctiletý řidič.

„V důsledku nepřiměřené rychlosti při průjezdu pravotočivou zatáčkou vyjel mimo silnici a narazil do zábradlí u přemostění místního potoka. Při havárii se řidič lehce zranil. O jeho ošetření se postarali přivolaní záchranáři, ke kterým se mladík choval velmi hrubě a neurvale," řekla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Při dechových zkouškách mu policisté opakovaně naměřili hodnoty okolo 2,8 promile alkoholu v dechu. 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto PČR

Kam dál?

Policie v tomto týdnu dohlédne na žáky u škol, probíhá akce „Zebra se...

pondělí, 2. září 2019, 10:25

Začal školní rok a policie již tradičně přichází s celorepublikovou akcí „Zebra se za Tebe nerozhlédne“. Zaměřená je na nezletilé...

Řidič nechal nastartované auto a skočil si do pekárny pro pěčivo....

neděle, 1. září 2019, 14:00

Jen chvilka stačila, aby muži, který si v Přerově v ulici Čechova nechal nastartovaný vůz a skočil si se spolujezdcem pro ranní...

Prázdninová bilance nehod v Olomouckém kraji je letos příznivější

neděle, 1. září 2019, 13:28

O letošních prázdninách zemřelo na silnicích Olomouckého kraje šest lidí. V meziročním srovnání je bilance podstatně příznivější,...

Nový školní rok se blíží. Strážníci budou kontrolovat bezpečnost na...

sobota, 31. srpna 2019, 13:00

Prázdniny končí. Strážníci prostějovské městské policie budou v rámci dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.