Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přerov čekají omezení v provozu na ulici Komenského a uzavírka přejezdu u Dluhonic

 
středa, 9. října 2019, 12:00

Tři uzavírky přerovských silnic omezí v následujících dnech a týdnech řidiče projíždějící městem.

V ulici Za Mlýnem pokračuje další etapa investice společnosti Vodovody a kanalizace. Kvůli výkopovým pracím se tam od 9. října do 3. listopadu  nedostanou auta od restaurace Kormorán až ke starému Kazetu. „Tato uzavírka zkomplikuje průjezd nejen rezidentům, ale i rodičům, kteří tudy vozí děti do základní školy – ti budou muset k parkovišti dojet z ulice Brabansko. A i nadále platí, že je zrušena zastávka Přerov-sokolovna a autobusy jezdí obousměrně po ulici Kopaniny,“ informoval radní pro dopravu Tomáš Navrátil, který předesílá, že i další uzavírka zasáhne více řidičů. Od pondělí 14. října do pátku 15. prosince bude totiž kvůli nutnému vyvložkování kanalizační stoky částečně uzavřena frekventovaná silnice v Komenského ulici, v návaznosti na ni pak i ulice Kojetínská a Velké Novosady.

„Nepůjde o úplnou uzavírku, ale o částečnou, takže se řidiči musejí připravit na to, že v ulici Komenského, ve směru na ulici Velké Novosady, se dva jízdní pruhy budou sbíhat do jednoho, což pochopitelně dopravu v centru zpomalí. Navíc bude nutno snížit rychlost na 30 kilometrů v hodině, tím chceme zajistit větší bezpečí pro řidiče, ale i dělníky,“ sdělil Alexandr Salaba z přerovského magistrátu. 

Třetí uzavírka se pak dotkne železničního přejezdu u Dluhonic, který bude o víkendu 19. a 20. října zcela uzavřen z obou stran a řidičům nezbude nic jiného, než po dva dny využívat objízdnou trasu. „Uzavírku si vyžádala plánovaná rekonstrukce železniční stanice, kterou provádí Správa železniční a dopravní cesty. Při této příležitosti bude rovněž Ředitelstvím silnic a dálnic opravena vozovka, která byla kvůli dírám v asfaltu před dvěma týdny jen provizorně „zalátána“. Teď tu dojde k odfrézování povrchu v celé šíři, k opravě podkladních vrstev a nakonec bude položen nový asfaltový koberec,“ konstatoval radní pro dopravu Navrátil. Připomněl, že přejezd se stal více frekventovaný letos na jaře, kdy sem byla převedena doprava z uzavřené Polní ulice a nájezd těžkých aut si vybral daň v podobě výtluků. A protože přes přejezd míří z Přerova do místní části Dluhonice i autobusová doprava.

„S dopravcem jsme přistoupili na nestandardní řešení, kterým nebude zrušena, a ani přesunuta žádná zastávka. Přeprava cestujících bude zajištěna současnou linkou 111, kdy mezi Předmostím a Dluhonicemi budou cestující využívat místo autobusů náhradní vozidlo, kterému bude umožněn průjezd přes štěrkovou cestu kolem garáží a hřiště v ulici U hřiště v Dluhonicích,“ řekla Margita Považanová z přerovského magistrátu. Zdůraznila i to, že  náhradní vozidlo bude výrazně označeno tak, aby pasažéři jednoznačně rozeznali, že se jedná o přepravu v rámci linky městské autobusové dopravy. Cestující směřující do Dluhonic nastoupí do náhradního auta na zastávce Předmostí-Dům služeb a v opačném směru pak na zastávce Předmostí-u podjezdu.

Tisková zpráva | Foto Prerov.eu

Kam dál?

Policii někdo ohlásil "divně" jedoucí auto. Opilý řidič na...

úterý, 8. října 2019, 10:20

V sobotu 5. října před čtvrtou hodinou ráno někdo zavolal policii a oznámil "divně" jedoucí auto u Samotišek. Řidič s autem podle...

Řidička se rozjížděla z okraje silnice, ale přehlédla přijíždějící...

úterý, 8. října 2019, 10:00

Včera před devátou hodinou došlo v Hrubčicích na Prostějovsku k dopravní nehodě dvou osobních aut, při které vznikla škoda ve...

Řidič se nevěnoval řízení a poškodil svodidla. Pátrá po něm policie

úterý, 8. října 2019, 08:15

Policisté žádají veřejnost o pomoc vedoucí k objasnění dopravní nehody, která se stala 6. října 2019 ráno na 307. kilometru...

Řidič Audi nezvládl zatáčku a narazil do stromu

úterý, 8. října 2019, 07:30

Zřejmě nepřiměřená rychlost zapříčinila o uplynulém víkendu nehodu mezi Křemačovem a Mohelnicí, která se naštěstí obešla bez...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.