Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

PŘEHLED: Kvůli opravám v Lipenské ulici jezdí autobusy v jiném režimu. Týká se to linek 15 a 25

 
čtvrtek, 10. října 2019, 15:30

V termínu 7. 10. 2019 – 27. 10. 2019 bude pokračovat oprava komunikace ulice Lipenská v místě okružní křižovatky s ulicí Hamerská a v její těsné blízkosti. V návaznosti na postup stavebních prací bude částečně omezen provoz linek č. 15 a 25 v níže uvedených termínech. Po dobu omezení budou na linkách č. 15 a 25 platit výlukové jízdní řády.

Od pátku 18. 10. do neděle 20. 10. 2019 bude prováděna oprava části okružní křižovatky ulic Lipenská a Hamerská směr Velká Bystřice. Během uzavírky nebude možné obousměrné odbočení na ul. Hamerská a odbočení na Bystrovany.

Linka č. 15 bude ve směru do Bukovan vedena mezi zastávkami Lipenská a Bukovany po objízdné do Bukovan na nástupní zastávku. 

V uvedeném směru nebudou obsluhovány zastávky: 
Peugeot
Bystrovany, Lidl sklad
Bystrovany, U Bystřičky
Bystrovany, škola
Bystrovany, Horizont
Droždín, U Cihelny
Droždín, škola
Droždín, Horní Úlehla
Droždín, Bukovanská 

Tyto zastávky (mimo zastávku Droždín, Bukovanská) budou obsluhovány pouze jednosměrně ve směru do Černovíra, ve kterém je linka vedena ve své trase bez omezení.

Linka č. 25 bude obousměrně vedena mezi zastávkami Autobusové nádraží podchod a Hamerská po objízdné trase. Zastávky Lipenská a Olma budou obsluhovány pouze vybranými spoji linky č. 25.

Zastávka Hamerská, MILO nebude obsluhována.

Od pátku 25. 10. 2019 do neděle 27. 10. 2019 bude prováděna oprava části okružní křižovatky ulic Lipenská a Hamerská směr Hlavní nádraží.  Během uzavírky nebude možné obousměrné odbočení na Bystrovany a odbočení z ulice Hamerská.

Linka č. 15 bude vedena do Bukovan po objízdné trase přes Samotišky. Na Hlavním nádraží bude ve směru do Bukovan obsluhován označník „G“.

V uvedeném směru budou obsluhovány pouze zastávky:
Droždín, škola, 
Droždín, Horní Úlehla,
Droždín, Bukovanská
Bukovany (nástup i výstup cestujících)

Z Bukovan bude linka vedena po objízdné trase a na Hlavním nádraží budou cestující odbavováni u označníku „D“, odkud bude linka vedena po své trase do Černovíra.

V uvedeném směru budou obsluhovány zastávky:
Bukovany (nástup i výstup cestujících)
Bystrovany, Horizont (směr Bystrovany)
Bystrovany, škola
Bystrovany, U Bystřičky
(Bystrovany, Lidl sklad)
Bystrovany, Horizont (směr Droždín)
Droždín, U Cihelny
Droždín, dol. konec (u přenosného označníku naproti stávající zastávce)
Hlavní nádraží

Linka č. 25 bude ve směru na Kaufland, sklad/Nový Dvůr vedena ve své trase bez omezení. 

Ve směru na Hlavní nádraží bude linka č. 25 vedena mezi zastávkami Hamerská a Autobusové nádraží podchod po objízdné trase. 

Po dobu uzavírky budou do linky č. 25 vloženy spoje v úseku Hlavní nádraží – Olma a zpět., které částečně nahradí zrušené spoje za linky č. 15 a 25.

Zastávka Hamerská, MILO směr Hlavní nádraží nebude obsluhována.

Tisková zpráva

Kam dál?

Policie pátrá po řidiči, který naboural stojan na čerpací stanici u...

čtvrtek, 10. října 2019, 13:14

Někdy mezi 7. a 9. říjnem 2019 neznámý řidič poškodil při couvání informativní stojan s cenami na benzinové čerpací stanici na...

Provoz mezi Olomoucí a Přerovem zkomplikuje výluka. Osobní vlaky...

čtvrtek, 10. října 2019, 12:00

Provoz na hlavním železničním koridoru z Prahy do Ostravy v pondělí 14. října zkomplikuje výluka traťové koleje mezi Olomoucí a...

Mladík nezvládl řízení. Při nehodě se zranil on i tři mladí...

čtvrtek, 10. října 2019, 11:00

Čtyřiadvacetiletý mladík bez řidičského průkazu nezvládl řízení. Společně se třemi spolujezdci skončil v nemocnici. Způsobil...

Přerov čekají omezení v provozu na ulici Komenského a uzavírka...

středa, 9. října 2019, 12:00

Tři uzavírky přerovských silnic omezí v následujících dnech a týdnech řidiče projíždějící městem.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.