Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V Olomouckém kraji se od soboty stalo 33 dopravních nehod. Mohlo za ně počasí, ale i zvěř

 
neděle, 24. ledna 2016, 10:43

Od sobotní sedmé hodiny ranní až do dnešního rána evidují policisté celkem třiatřicet dopravních nehod. Mimo to, že téměř vždy došlo ke hmotným škodám na vozidlům, některé nehody se bohužel neobešly i bez zranění.

Silnice v celém Olomouckém kraji jsou sjízdné s opatrností. "Doposud evidujeme v celém Olomouckém kraji 33 dopravních nehod. Při nich došlo ke hmotným škodám na vozidlech a k celkem dvěma zraněním. V jednom případě se jednalo o lehké zranění, ve druhém případě o těžké zranění," sdělila policejní tisková mluvčí Irena Urbánková.

Na Olomoucku se, mimo jiné dopravní nehody, stala i nehoda na ulici Kmochova v Olomouci. Jedenadvacetiletý řidič tam srazil po půl šesté večer na přechodu pro chodce jedenašedesátiletou chodkyni. Ta vlivem nárazu utrpěla zranění, z kterých se bude podle zpráv policie dostávat přiblizně šest týdnů. "Alkohol byl u obou účastníků vyloučen dechovými zkouškami, hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 500 korun. Policisté se nehodou zabývají a zjišťují všechny její okolnosti a souvislosti," řekla k případu Irena Urbánková.

V sobotu kolem páté hodiny odpolední došlo k nehodě také na silnici I/47 ve směru na Lipník nad Bečvou, kde došlo ke střetu Škody Octavia s lesní zveří. Děvětatřicetiletému řidiči tam do dráhy jízdy vběhla náhle srna. Ta byla na místě mrtvá. "Uhynulou zvěř si na místě převzal zástupce mysliveckého sdružení dané lokality. Alkohol byl u řidiče na místě vyloučen dechovou zkouškou, ke zranění osob nedošlo. Celková hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 63 000 korun," sdělila Urbánková.

V sobotu o půl jedné odpoledne došlo k dopravní nehodě také na dálnici D46 ve směru z Prostějova do Olomouce. Řidič Fiatu Brava dostal při projíždění pravotočivé zatáčky smyk, přejel levý pruh a narazil do svodidel. Nárazem bylo vozidlo odmrštěno zpět do pravého jízdního pruhu, kde se zastavilo o protilehlá svodidla. "Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou, ke zranění osob nedošlo. Celková hmotná škoda byla vyčíslena na 30 000 korun," řekla k této havárii mluvčí Urbánková.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto PČR
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

U silnic po celé zemi přibylo v loňském roce 660 křížků

pátek, 22. ledna 2016, 15:38

Tragický rok na silnicích v České republice. Během uplynulých 12 měsíců zemřelo do 24 hodin po nehodě 660 osob. Oproti...

Poslední víkend v lednu nebudou sloužit autobusové zastávky na Šibeníku

středa, 20. ledna 2016, 16:05

V sobotu 30. 1. 2016 a v neděli 31. 1. 2016 nebude linkami č. 20 a 21 obsluhována autobusová zastávka Šibeník směr...

Žena havarovala se svým autem na dálnici, příčinou bylo pravděpodobně upadlé kolo

středa, 20. ledna 2016, 10:51

V úterý před půl sedmou večer došlo na dálnici D46 ve směru na Olomouc k dopravní nehodě osobního auta značky Fiat. To...