Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Dopravní policie nekontrolovala pouze řidiče, ale i chodce

 
pondělí, 1. února 2016, 13:52

Policejní priorita letošního roku je prevence alkoholu a drog za volantem. Začali třídenní dopravně bezpečnostní akcí, na které kontrolovali nejen alkohol, ale také povinnou výbavu a zákaz telofonování za volantem.

Malá statistika na úvod: v minulém roce se událo v olomouckém kraji necelých pět tisíc nehod. Z toho 311 pod vlivem návykových látek a pět bylo smrtelných. Tyto čísla se snaží policie zredukovat plánovanou bezpečnostní akcí, na které kontrolovala nejen přítomnost návykových látek v krvi, ale také jestli řidiči netelefonují za volantem, technický stav vozidel a poutání bezpečnostními pásy. Skoro jedna sedmina kontrolovaných řidičů spáchala nějaký přestupek. "Celkově jsme na pokutách uložili částku 48 700 korun," uvedla krajská koordinátorka prevence Marta Vlachová. 

Důležitejší informace pro občany ale je, že od dnešního dne musí na silnicích nosit reflexní oblečení. "Chodci budou mít  povinnost za snížené viditelnosti na neosvětlených úsecích komunikací a na komunikacích mimo obce mít oděv označen reflexním prvkem," dodává Vlachová. Je to pro bezpečnost nejen chodců, ale taky řidičů, kteří lépe uvidí člověka na silnici. Díky akci "Vidíme se" policie rozdala bezpečnostní pásky a osvětlila chodcům jejich důležitost. Doufáme, že se třídenní práce policistů vyplatila a nehod na silnicích ubyde. 

Čtěte více: 

Napsal Petra Kornetová | Foto PČR
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

V centru Olomouce srazilo auto na přechodu tři ženy

pátek, 29. ledna 2016, 17:28

Dnes v poledne srazilo na přechodu pro chodce v centru Olomouce osobní auto tři ženy. Všechny tři chodkyně naštěští...

Na dálnici u Nákla se stala nehoda dvou kamionů, kolona se táhne až ke kruháči u Globusu

středa, 27. ledna 2016, 16:16

Ve středu kolem půl třetí odpoledne došlo k dopravní nehodě na dálnici směrem na Mohelnici, na úrovni obce Náklo. Jeden...

Wolkerova ulice se na tři týdny znovu uzavře, bude probíhat oprava tramvajové tratě

středa, 27. ledna 2016, 12:45

Od 16. března do 10. dubna 2016 bude Dopravní podnik města Olomouce v ulici Wolkerova opravovat tramvajovou trať v...