středa 29. května 2024 Maxim

Dopravní policie nekontrolovala pouze řidiče, ale i chodce

Policejní priorita letošního roku je prevence alkoholu a drog za volantem. Začali třídenní dopravně bezpečnostní akcí, na které kontrolovali nejen alkohol, ale také povinnou výbavu a zákaz telofonování za volantem.

Malá statistika na úvod: v minulém roce se událo v olomouckém kraji necelých pět tisíc nehod. Z toho 311 pod vlivem návykových látek a pět bylo smrtelných. Tyto čísla se snaží policie zredukovat plánovanou bezpečnostní akcí, na které kontrolovala nejen přítomnost návykových látek v krvi, ale také jestli řidiči netelefonují za volantem, technický stav vozidel a poutání bezpečnostními pásy. Skoro jedna sedmina kontrolovaných řidičů spáchala nějaký přestupek. "Celkově jsme na pokutách uložili částku 48 700 korun," uvedla krajská koordinátorka prevence Marta Vlachová. 

Důležitejší informace pro občany ale je, že od dnešního dne musí na silnicích nosit reflexní oblečení. "Chodci budou mít  povinnost za snížené viditelnosti na neosvětlených úsecích komunikací a na komunikacích mimo obce mít oděv označen reflexním prvkem," dodává Vlachová. Je to pro bezpečnost nejen chodců, ale taky řidičů, kteří lépe uvidí člověka na silnici. Díky akci "Vidíme se" policie rozdala bezpečnostní pásky a osvětlila chodcům jejich důležitost. Doufáme, že se třídenní práce policistů vyplatila a nehod na silnicích ubyde. 

Čtěte více: 

Autoři | Foto PČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.