Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V sobotu se olomoucké Horní náměstí zaplní řadami aut, bude to kvůli plánu udržení městské mobility

 
středa, 30. března 2016, 13:04

V sobotu 2. dubna od 13 do 16 hodin bude na Horním náměstí výjimečně povolen vjezd automobilů. Vyzkoušíme si, jak by vypadalo náměstí plné aut, a náměstí bez nich.

Horní náměstí v Olomouci patří mezi nejhodnotnější historickou památku přístupnou pro veřejnost. Na olomoucké Horní náměstí auta prostě nepatří, jak by to ale vypadalo, kdyby bylo plné aut? To můžeme vidět už tuto sobotu druhého dubna, kdy se před radnicí na celou jednu hodinu postaví řada automobilů. Město chce totiž upozornit na skutečnost, že společně s odborníky připravuje plán udržitelné městské mobility.

„Jaký je rozdíl mezi náměstím s auty nebo bez aut si my, kteří jsme vyrůstali v Olomouci, ani nedovedeme představit. Chceme však občanům města ukázat, jak důležité je mít komplexní plán městské mobility. Právě městská mobilita, ať už je to chůze, kolo, MHD či auto, má velký dopad na spokojený život obyvatel a celkový pocit ve městě,” řekl náměstek primátora Aleš Jakubec.

K sobotní akci se může přidat každý, se svým autem od 13:00 do 14:00 hodin přijede na Horní náměstí, kde už vše budou řídit organizátoři akce. Poté od 14:00 do 15:00 hodin proběhne fotografování a natáčení akce a následně odjezd automobilů zpět do ulic. Jakmile bude limit automobilů naplněn, organizátoři budou auta z náměstí odklánět.

Čtěte více:

Kam dál?

Řidič na D46 příliš spěchal, v rychlosti nezvládl zatáčku a zastavil...

středa, 23. března 2016, 11:03

Včera před patnáctou hodinou vyjížděli policisté k dopravní nehodě na jedenadvacátém kilometru dálnice D46 ve směru na Prostějov....

V Holici postaví dalších 400 metrů cyklostezky, hotovo by mělo být do...

úterý, 22. března 2016, 13:56

V Olomouci vyroste dalších pár set metrů cyklostezky. 400 metrů nové cyklostezky vznikne u křižovatky ulic Holická a Tovární, a...

Pivovary na Velikonoce opět odmění zodpovědné řidiče v rámci projektu...

úterý, 22. března 2016, 09:50

Každoroční dopravně bezpečnostní akce se i během letošního velikonočního víkendu zaměří na prevenci v oblasti dodržování zákazu...

U Nemilan došlo ke smrtelné dopravní nehodě, řidič s osobním autem...

pátek, 18. března 2016, 14:12

V pátek kolem jedné hodiny po poledni došlo na R35 na 274 kilometru k vážné dopravní nehodě, při které zemřel řidič osobního vozu.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V ojedinělých případech se může objevit kus se sníženou kvalitou, reagovalo vedení Penny Marketu na výskyt prošlého masa v jedné z prodejen

Na pultech obchodního řetězce Penny Market se objevilo zkažené maso původem z Polska. S vidinou dobrého oběda si ho v neděli ve Vodňanech cestou z výletu zakoupil muž. Po otevření ho ale chuť na jídlo velmi rychle přešla. Maso podle jeho slov páchlo jako zkažená vejce.

SPD zrušilo klub v Moravskoslezském kraji, Volný hodlá kandidovat na post předsedy

Předsednictvo hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) zrušilo svůj regionální klub v Moravskoslezském kraji. Byly v něm porušovány stanovy a krácena demokratická práva členů, sdělila mluvčí SPD Barbora Zeťová. SPD v kraji vede poslanec Lubomír Volný, jehož styl vedení v minulosti někteří členové hnutí kritizovali. Volný v úterý na facebooku oznámil, že plánuje kandidovat proti Tomiovi Okamurovi na předsedu SPD.

Zákaz billboardů u dálnic platí beze změn

Zákaz billboardů v ochranném pásmu dálnic a silnic první třídy dál platí beze změn. Ústavní soud (ÚS) zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení dvou pasáží novely zákona o pozemních komunikacích. Zákon ponechal pro starší billboardy pětileté přechodné období, které vypršelo v roce 2017, a stanovil návaznou povinnost odstranit reklamní zařízení bez zbytečného odkladu. Podle ústavních soudců lze omezení billboardů zdůvodnit veřejným zájmem na bezpečnosti provozu, soud zdůraznil také ochranu životů a zdraví lidí, stejně jako životního prostředí.