Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Olomouc čeká další výstavba tramvajové tratě, povede z Trnkovy do Zikovy a Schweizerovy ulice

 
čtvrtek, 14. dubna 2016, 12:41

V současné době nová tramvajová trasa, která se line kolem Galerie Šantovka, končí na Rooseveltově ulici. Je však naplánován další úsek, který by měl lidi dopravit dále do ulic sídliště na Nových Sadech. Již se zná i termín výstavby nového tramvajového úseku – pokud se nic nezvrtne, do země se kopne na konci roku 2018.

V druhé etapě se spojí zastávka Trnkova s ulicemi Zikova a Schweizerova. Vše můžou zkomplikovat už jen majetkoprávní záležitosti, jež by měly být vyjasněny nejpozději na přelomu letošního a příštího roku, kdy chce město podat žádost o vydání územního rozhodnutí.

„Zahájení vlastního územního řízení předpokládá dořešení majetkoprávních vztahů, a to jak na úrovni budoucích smluv s majiteli pozemků a nemovitostí, tak i reálných kupních smluv. Termín pro jejich vypořádání odhadujeme na přelom letošního a příštího roku,“ řekl investiční náměstek primátora Filip Žáček. „Ve stejné době by měla být tramvajová trať v územním plánu vedena již jako stavba veřejně prospěšná, což celý proces podstatně zjednodušuje,“ upřesňuje náměstek.

Vydání územního rozhodnutí město kvůli vyjasnění majetkoprávních skutečností plánuje na květen roku 2017, zahájení samotného procesu chce poté spustit na konci roku 2017. „Výběrové řízení na zhotovitele by mělo začít v druhé polovině roku 2018. Jedná se o takzvanou nadlimitní stavbu, která má specifický způsob průběhu zadávacího řízení," vysvětlil primátor Antonín Staněk. „Samotné zahájení stavebních prací, které by měly trvat zhruba patnáct měsíců, odhadujeme na podzim roku 2018,“ popsal složitý proces primátor Antonín Staněk.

Nový úsek kolejiště by měl být celkově 1300 metrů dlouhý. Na této trase by měly vzniknout celkem 3 tramvajové zastávky – dvě vzniknou poblíž křižovatek s ulicemi Werichova a Rožňavská, třetí v ulici Schweitzerova.

Plánuje se ještě třetí etapa výstavby tramvajové tratě, která by měla spojit ulici Schweizerovu až se Slavonínem.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto Google Maps
 


 

Komentáře

Navrátil Bohumír

Tak konečně se obyvatelé sídliště dočkají tramvaje.Teprve tímto prodloužením i do Slavonína dosáhne trať svého plného významu.

pátek, 15. dubna 2016, 14:03
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Nepozorná řidička na křižovatce nedala přednost, auta po střetu skončila mimo silnici

čtvrtek, 14. dubna 2016, 12:36

Nehoda dvou aut se stala ve středu 13. dubna 2016 o půl sedmé ráno v obci Palonín. Pětatřicetiletá řidička, která jela...

Olomouc chce řešit problémy s dopravou, pomoci má plán udržitelné městské mobility

středa, 13. dubna 2016, 10:47

Na olomoucké radnici moc dobře ví, že s dopravou v Olomouci je to problematické. Olomouc by se měla díky připravovanému...

Na dálnici u Prostějova se v jízdě oddělil od náklaďáku přívěs, zastavil se o svodidla

úterý, 12. dubna 2016, 16:24

V pondělí po sedmnácté hodině nastala na dálnici u Brodku u Prostějova nebezpečná situace, neboť se od nákladního auta...