Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Řidiči o víkendu jezdili opilí, ale i pod vlivem jiné omamné látky

 
pondělí, 11. července 2016, 08:27

Policisté v Olomouckém kraji zastavili od pátku do neděle hned několik řidičů, kterým naměřili více jak 1 ‰ alkoholu v krvi. V sobotu je navíc překvapila žena, která měla pozitivní test na amfetamin.

V sobotu zastavili policisté v Hranicích řidiče, kterému po dechové zkoušce zjistili téměř 3 ‰ alkoholu v krvi, a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. „Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu, v případě odsouzení, hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ uvedla mluvčí policie Irena Urbánková.

Kromě jiných neukázněných řidičů, kteří sedli za volant, ačkoliv předtím pili alkohol, narazili policisté v Kostelci na Hané na ženu, která řídila pod vlivem omamné látky, konkrétně amfetaminu. Tato látka je zneužívána jako rekreační droga, která má název speed. Dříve se používala na snížení hladu, ale i hmotnosti a může způsobovat hyperaktivitu, agresivitu, nervozitu i rozostřené vidění. „Po poučení se dobrovolně podrobila lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici,“ řeka policejní mluvčí Urbánková.

Čtěte více:

Napsal Tomáš Macák | Foto pexels.com
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Devatenáctiletá řidička a dvacetiletý řidič...

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

Reklama
 
 

Kam dál?

AKTUALIZOVÁNO: Bilance nehody u Horní Loděnice - jeden mrtvý a čtyři těžce zranění

pátek, 8. července 2016, 07:05

Včera, ve čtvrtek 7. července krátce po osmé hodině večerní se u Horní Loděnice stala dopravní nehoda, po níž zůstalo...

U Horní Loděnice se čelně střetla dvě auta, jeden pasažér nehodu nepřežil

čtvrtek, 7. července 2016, 22:36

Pět zraněných osob si vyžádala těžká nehoda dvou osobních aut u Horní Loděnice na Olomoucku.

VIDEO: Víte, jak se zachovat při dopravní nehodě? Nejen zranění jsou v ohrožení

čtvrtek, 7. července 2016, 11:47

V loňském roce se na našich silnicích stalo denně v průměru na 250 dopravních nehod, ke kterým vyjížděla Policie České...