Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

VIDEO: Černá neděle pro záchranáře – motorkáři bourali na Ecce Homo i u Bělkovic-Lašťan

 
pondělí, 12. září 2016, 07:30

Doslova napilno měly v odpoledních hodinách výjezdové posádky stanoviště ve Šternberku. Po první dopravní nehodě a střetu dvou motocyklistů v zatáčkách známých ze závodů „Ecce Homo“, zanedlouho havaroval další motocyklista se spolujezdcem nárazem zezadu do osobního vozidla poblíž Bělkovic-Lašťan.

K první nehodě po střetu dvou motocyklistů u Horní Loděnice vyslal dispečer zdravotnického operačního střediska ZZS OK posádku rychlé zdravotnické pomoci stanoviště Šternberk. Dle prvotních informací došlo původně ke zranění jednoho z jezdců.  Na místě nalezeni dva zranění muži. Pro výpomoc zdravotníkům k místu po chvíli dorazila další posádka stanoviště z Litovle. Vážněji zraněný pacient utrpěl poranění horní a dolní končetiny, po komplexní prohlídce, ošetření, aplikaci příslušných léčiv a celkové imobilizaci třiadvacetiletého mladíka převezla posádka na oddělení urgentního příjmu do olomoucké Fakultní nemocnice. Na stejné místo po ošetření a imobilizaci putoval třiatřicetiletý muž se zhmožděninami v oblasti pánve.

Druhá nehoda se odehrála poblíž obce Bělkovice-Lašťany na hlavní komunikaci z Olomouce  na Šternberk. Motocyklista se spolujezdkyní narazili zezadu do osobního vozidla. K události vyjely dvě posádky výjezdového stanoviště ve Šternberku – posádka s lékařem a dojíždějící posádka rychlé zdravotnické pomoci vracející se Olomouce z převozu zraněného. Osmnáctiletý řidič motocyklu utrpěl poranění horních a dolních končetin a poranění ramene. O dva roky mladší spolujezdkyně utrpěla otřes mozku, rovněž poranění horních a dolních končetin. Oba pacienti po komplexní prohlídce, zajištění a následné celkové imobilizaci pomocí vakuových matrací převezeni na oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Olomouci.

Čtěte více:

Napsal(a) Zdeněk Hošák | Tisková zpráva | Foto ZZSOK
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Schody u Michalského výpadu se opravují, celkové rekonstrukce se dočkají v příštím roce

středa, 7. září 2016, 13:55

Pokud chodíte přes Blažejské náměstí do Bezručových sadů, jistě jste si všimli, že schody u Michalského výpadu jsou v...

Rekonstrukce v Dělnické ulici přinese téměř 90 nových parkovacích míst

středa, 7. září 2016, 10:53

Už dnes by měla začít oprava a rozšíření parkoviště v Dělnické ulici v Olomouci. Do problémových míst přinese nové...

Silnici mezi Hněvotínem a Lutínem zablokovala ve čtvrtek odpoledne nehoda dvou vozidel

pátek, 2. září 2016, 10:38

Včera kolem čtvrté hodiny odpolední řidiči neprojeli silnicí mezi Lutínem a Hněvotínem. Zablokovala ji totiž vážná...