Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do konce listopadu nepojede tramvaj č. 4. Tramvajový úsek Hlavní nádraží – Pavlovičky projde rekonstrukcí

 
pondělí, 31. října 2016, 09:46

Z důvodu oprav bude od 5.11. do 29.11. 2016 uzavřený tramvajový provoz od zastávky Hlavní nádraží po Pavlovičky. Linka č. 4 nebude jezdit vůbec a nahradí ji autobusová doprava.

V rámci uzávěrky se bude opravovat tramvajové křížení s tratí pro železniční dopravu na ulici Divišova, snášení tramvajového křížení u Auto Čechák. Dále dojde k opravě tramvajového ostrůvku zastávky Hodolanská směrem k Autobusovému nádraží podchod. K výlukám dojde v obou směrech Hlavní nádraží – Pavlovičky.

  • Linka č. 4 nebude provozována a bude nahrazena spoji linky č. 6 s odjezdy dle jízdních řádů zveřejněných na jednotlivých zastávkách.
  • Linka č. 6 bude vedena ve své trase bez omezení.
  • Linky č. 1, 2, 3, 5 a 7 zůstávají v provozu beze změn.

Náhradní autobusová doprava pojede okružní linkou po následující trase:

  • Hlavní nádraží – autobusová zastávka (označník F)
  • Aut. nádraží podchod – tramvajová zastávka
  • Hodolanská – tramvajová zastávka
  • Husův sbor – tramvajová zastávka
  • Bělidla – tramvajová zastávka
  • Pavlovická – tramvajová zastávka
  • Hlavní nádraží – autobusová zastávka (označník G)

Linka X4 nebude obsluhovat zastávky Fibichova, Pavlovičky, Bělidla směr Hl. n., Husův sbor směr Hl. n., Hodolanská směr Hl. n. a Aut. nádr. podchod směr Hl. n.

V pracovní dny bude náhradní doprava realizována také linkou X. Linka zajistí posilové spoje ze zastávky Aut. nádraží podchod přímo do zastávky Hlavní nádraží po trase Tovární a Jeremenkova. Spoje budou vedeny v časech 7.23, 7.38 a 7.53 hod. z autobusové zastávky ve směru Fibichova. Výstup na zastávce Hlavní nádraží bude realizován u označníku C.

Napsal Petra Kornetová | Tisková zpráva

Kam dál?

Město investuje do "chytřejších" semaforů na křižovatce u Tržnice,...

sobota, 29. října 2016, 15:32

Ještě do konce roku bychom se mohli dočkat plynulejšího provozu u Tržnice. Město totiž hodlá zmodernizovat semafory na křižovatce...

Končí letní čas. České silnice se začínají nořit do tmy

pátek, 28. října 2016, 09:00

V roce 2015 přišlo při dopravních nehodách o život celkem 131 chodců. Plných 63 procent z nich za snížené viditelnosti. Kdy a kde...

U Velké Bystřice se čelně srazila dvě auta, zraněnou ženu s malým...

čtvrtek, 20. října 2016, 13:59

Vázná dopravní nehoda se stala dnes krátce před polednem u Velké Bystřice. Na silnici před odbočkou na Přáslavice se čelně...

Záchranáři vyjížděli k vážné nehodě dvou osobních aut, šest lidí se...

sobota, 15. října 2016, 14:13

Čtyři posádky výjezdových stanovišť Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje zasahovaly krátce po jedenácté hodině u...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je jednou z mála možností, jak se dostat přes Nádražní ulici k vlakovému nebo autobusovému nádraží. Po letech přechází správa podchodu na město. To chce najít nájemce, který by do zaprášených výloh vrátil život.