Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do konce listopadu nepojede tramvaj č. 4. Tramvajový úsek Hlavní nádraží – Pavlovičky projde rekonstrukcí

 
pondělí, 31. října 2016, 09:46

Z důvodu oprav bude od 5.11. do 29.11. 2016 uzavřený tramvajový provoz od zastávky Hlavní nádraží po Pavlovičky. Linka č. 4 nebude jezdit vůbec a nahradí ji autobusová doprava.

V rámci uzávěrky se bude opravovat tramvajové křížení s tratí pro železniční dopravu na ulici Divišova, snášení tramvajového křížení u Auto Čechák. Dále dojde k opravě tramvajového ostrůvku zastávky Hodolanská směrem k Autobusovému nádraží podchod. K výlukám dojde v obou směrech Hlavní nádraží – Pavlovičky.

  • Linka č. 4 nebude provozována a bude nahrazena spoji linky č. 6 s odjezdy dle jízdních řádů zveřejněných na jednotlivých zastávkách.
  • Linka č. 6 bude vedena ve své trase bez omezení.
  • Linky č. 1, 2, 3, 5 a 7 zůstávají v provozu beze změn.

Náhradní autobusová doprava pojede okružní linkou po následující trase:

  • Hlavní nádraží – autobusová zastávka (označník F)
  • Aut. nádraží podchod – tramvajová zastávka
  • Hodolanská – tramvajová zastávka
  • Husův sbor – tramvajová zastávka
  • Bělidla – tramvajová zastávka
  • Pavlovická – tramvajová zastávka
  • Hlavní nádraží – autobusová zastávka (označník G)

Linka X4 nebude obsluhovat zastávky Fibichova, Pavlovičky, Bělidla směr Hl. n., Husův sbor směr Hl. n., Hodolanská směr Hl. n. a Aut. nádr. podchod směr Hl. n.

V pracovní dny bude náhradní doprava realizována také linkou X. Linka zajistí posilové spoje ze zastávky Aut. nádraží podchod přímo do zastávky Hlavní nádraží po trase Tovární a Jeremenkova. Spoje budou vedeny v časech 7.23, 7.38 a 7.53 hod. z autobusové zastávky ve směru Fibichova. Výstup na zastávce Hlavní nádraží bude realizován u označníku C.

Napsal Petra Kornetová | Tisková zpráva

Kam dál?

Město investuje do "chytřejších" semaforů na křižovatce u Tržnice,...

sobota, 29. října 2016, 15:32

Ještě do konce roku bychom se mohli dočkat plynulejšího provozu u Tržnice. Město totiž hodlá zmodernizovat semafory na křižovatce...

Končí letní čas. České silnice se začínají nořit do tmy

pátek, 28. října 2016, 09:00

V roce 2015 přišlo při dopravních nehodách o život celkem 131 chodců. Plných 63 procent z nich za snížené viditelnosti. Kdy a kde...

U Velké Bystřice se čelně srazila dvě auta, zraněnou ženu s malým...

čtvrtek, 20. října 2016, 13:59

Vázná dopravní nehoda se stala dnes krátce před polednem u Velké Bystřice. Na silnici před odbočkou na Přáslavice se čelně...

Záchranáři vyjížděli k vážné nehodě dvou osobních aut, šest lidí se...

sobota, 15. října 2016, 14:13

Čtyři posádky výjezdových stanovišť Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje zasahovaly krátce po jedenácté hodině u...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Žalobce dal do kárného řízení případ vyšetřování únosu Babiše ml.

Státní zástupce Ondřej Šťastný neshledal podezření z trestného činu u policistů z Prahy 1, kteří odložili oznámení syna premiéra Andreje Babiše (ANO), že je nedobrovolně držen na Krymu. Mohli se ale dopustit kázeňského přestupku, předal proto věc policii k projednání. Případem se zabývala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Pozor, děti v autech jedou na prázdniny

V letních měsících jsou děti na silnicích nejohroženější. Nebezpečí jim hrozí i v roli spolucestujících v autě. Co si tedy připomenout před začátkem letních prázdnin? A je možné se věnovat dopravní výchově hrou i o prázdninách?

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.