Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tragická dopravní nehoda v Topolanech u Olomouce si vyžádala lidský život

 
pondělí, 28. listopadu 2016, 15:32

Dnes třináct minut po jedenácté hodině vyjížděli hasiči z Olomouce do obce Topolany k hlášené dopravní nehodě dvou aut. Spolujezdkyni z jednoho auta museli vyprošťovat, bohužel svým zraněním na místě podlehla.

Vážná dopravní nehoda dvou aut se stala krátce po jedenácté hodině. „Dle oznámení v tísňovém hovoru na zdravotnické operační středisko došlo v ulici Bílkova k čelnímu střetu dvou vozidel se zaklíněním osob. Společně s posádkou rychlé zdravotnické pomoci taktéž místu vyrazila souběžně posádka s lékařem,” oznámil mluvčí krajské záchranné služby Zdeněk Hošák.

Uvnitř jednoho havarovaného vozu zůstala zaklíněna žena. Tu hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení z vozidla vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné služby,“ upřesnila mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. „Bohužel vyproštěnou ženu, spolujezdkyni v jenom z havarovaných vozidel, již nebylo možné zachránit. Osmdesátiletá paní utrpěla velmi vážná zranění postihující více části těla i přes veškerou snahu zdravotníků na místě zraněním podlehla,“ dodal Hošák.

O tři roky starší muž ze stejného vozidla utrpěl zhmožděniny v oblasti zad a břicha. „Třiapadesátiletá účastnice dopravní nehody cestující v druhém vozidle utrpěla zranění postihující oblast hrudníků. Obě postižené osoby po prvotní komplexní prohlídce, ošetření, zajištění byly přepraveny k návazné péči na oddělení urgentního příjmu FNOL,“ řekl Hošák.

Hasiči obě havarovaná vozidla zajistili proti vzniku požáru, jedno z nich při nehodě poškodilo sloupek od elektické energie, velitel zásahu proto na místo povolal pracovníky energetické společnosti,“ dodala tisková mluvčí hasičů. 

Napsal Petra Kornetová | Tisková zpráva | Foto wikipedia.org

Kam dál?

Problematické parkování na Sv. Kopečku by měl zlepšit systém řízení...

středa, 23. listopadu 2016, 17:00

Olomoucká radnice chce investovat téměř sedm milionů korun do inteligentního systému řízení dopravy na Svatém Kopečku, kde nyní...

Alkohol na silnicích v 90 procentech zabíjí muže

úterý, 22. listopadu 2016, 12:00

V letech 2006 až 2015 zemřelo na českých silnicích 755 osob při nehodách s asistencí alkoholu. Dalších 25 919 lidí bylo zraněno....

Vlaky na trase Olomouc – Prostějov – Nezamyslice nahradí autobusová...

pondělí, 21. listopadu 2016, 11:42

Vlaky na trati 301 z Olomouce do Nezamyslic a zpět nepojedou od pondělí 28. listopadu do pátku 2. prosince. Po dobu výluky budou...

Olomouc čekají další uzavírky. Doprava bude omezena na Hodolanské,...

pondělí, 31. října 2016, 15:55

V listopadu čekají olomouckou dopravu nepříjemné uzavírky. Dojde k zjednosměrnění ulice Divišova a Hodolanská, řidiči také část...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Zájem lidí o výběr kandidátů do Evropského parlamentu nebyl ani dnes dopoledne velký. Volební účast v jednotlivých krajích se podle zjištění zpravodajů pohybuje nejčastěji mezi 15 a 21 procenty. Zřejmě největší zájem o volby je v hlavním městě. V Praze odvolila téměř třetina oprávněných voličů. Vybírat zástupce do Evropského parlamentu šlo do dnešních 14:00, výsledek voleb bude zveřejněn v neděli pozdě večer.

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na všechny čtyři ciferníky padne více než osm kilo speciální barvy, kterou vybírali památkáři. Hotovo by mělo být příští týden. Hlavní slovo má ale počasí.

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o majetek předcházet. K tomu slouží předmanželská smlouva, ve které si snoubenci dohodnou jiný než zákonný majetkový režim.