Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Nové dálniční známky už jsou v prodeji, cena zůstala stejná

 
pondělí, 5. prosince 2016, 11:23

Dálniční známky na rok 2017 již zamířily do prodeje. Nové roční platí od začátku prosince, se starou naopak můžete jezdit ještě do konce ledna. Cena se nezměnila – za roční známku zaplatíte 1500, měsíční 440 a desetidenní 310 korun. Novinkou pro následující rok je vyjmutí některých úseků dálnic ze zpoplatnění.

Příliš se nezmění ani design známek. Osvědčilo se nejen barevné, ale i tvarové odlišení kupónů, které pomáhá především policistům. Ti tak mohou na dálku spolehlivě poznat, o jakou známku se jedná. Pro rok 2017 bude mít roční kupón nově místo červené zelenou barvu. 

Nejsnadněji novou známku pořídíte na čerpacích stanicích, poštách a supermarketech. Cena musí být u všech prodejců stejná, hodí se také ověřit pravost pomocí ochranných prvků. Především roční kupóny před koncem roku rychle mizí, neškodí si tedy s nákupem pospíšit. 

Od Nového roku pro jízdu na dalších jedenácti úsecích dálnic známku nepotřebujete. Nezpoplatněné úseky budou mít tak dohromady téměř 150 kilometrů. Bezplatně mohou řidiči jezdit například na vjezdech do Prahy a části pražského okruhu, dálnici kolem Plzně, Ústí nad Labem, Olomouce, Prostějova nebo kolem Berouna. Ministerstvo tak chce ulevit dopravní situaci v jednotlivých městech a zabránit tomu, aby se řidiči dálnici vyhýbali a jezdili skrze město po silnicích nižších tříd. 

Aby byla známka platná, musí být viditelně vylepena mimo zorné pole řidiče. Zároveň s sebou nezapomeňte vozit i kontrolní ústřižek, na kterém stejně jako na známce musí být vyznačena SPZ vozidla. Pokud po dálnici pojedete bez platné známky, hrozí vám bloková pokuta až 5000 korun. Ve správním řízením může být sankce až dvojnásobná.

Čtěte více:

Napsal(a) Jakub Augusta | Foto ceskadalnice.cz
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Policie pátrá po svědcích nehody na Chválkovické. Na přechodu došlo ke střetu auta s nezletilou dívkou

středa, 30. listopadu 2016, 09:25

Policie pátrá po svědcích nehody, ke které došlo ve čtvrtek 24. listopadu na jednom z přechodů na ulici Chválkovická v...

Město plánuje na budoucím konci tramvajové tratě na Nových Sadech zbudovat záchytné parkoviště

úterý, 29. listopadu 2016, 18:49

Přestupní terminál se záchytným parkovištěm pro auta plánuje olomoucká radnice u budoucí konečné stanice nové...

Tragická dopravní nehoda v Topolanech u Olomouce si vyžádala lidský život

pondělí, 28. listopadu 2016, 15:32

Dnes třináct minut po jedenácté hodině vyjížděli hasiči z Olomouce do obce Topolany k hlášené dopravní nehodě dvou aut....