Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nové dálniční známky už jsou v prodeji, cena zůstala stejná

 
pondělí, 5. prosince 2016, 11:23

Dálniční známky na rok 2017 již zamířily do prodeje. Nové roční platí od začátku prosince, se starou naopak můžete jezdit ještě do konce ledna. Cena se nezměnila – za roční známku zaplatíte 1500, měsíční 440 a desetidenní 310 korun. Novinkou pro následující rok je vyjmutí některých úseků dálnic ze zpoplatnění.

Příliš se nezmění ani design známek. Osvědčilo se nejen barevné, ale i tvarové odlišení kupónů, které pomáhá především policistům. Ti tak mohou na dálku spolehlivě poznat, o jakou známku se jedná. Pro rok 2017 bude mít roční kupón nově místo červené zelenou barvu. 

Nejsnadněji novou známku pořídíte na čerpacích stanicích, poštách a supermarketech. Cena musí být u všech prodejců stejná, hodí se také ověřit pravost pomocí ochranných prvků. Především roční kupóny před koncem roku rychle mizí, neškodí si tedy s nákupem pospíšit. 

Od Nového roku pro jízdu na dalších jedenácti úsecích dálnic známku nepotřebujete. Nezpoplatněné úseky budou mít tak dohromady téměř 150 kilometrů. Bezplatně mohou řidiči jezdit například na vjezdech do Prahy a části pražského okruhu, dálnici kolem Plzně, Ústí nad Labem, Olomouce, Prostějova nebo kolem Berouna. Ministerstvo tak chce ulevit dopravní situaci v jednotlivých městech a zabránit tomu, aby se řidiči dálnici vyhýbali a jezdili skrze město po silnicích nižších tříd. 

Aby byla známka platná, musí být viditelně vylepena mimo zorné pole řidiče. Zároveň s sebou nezapomeňte vozit i kontrolní ústřižek, na kterém stejně jako na známce musí být vyznačena SPZ vozidla. Pokud po dálnici pojedete bez platné známky, hrozí vám bloková pokuta až 5000 korun. Ve správním řízením může být sankce až dvojnásobná.

Čtěte více:

Napsal(a) Jakub Augusta | Foto ceskadalnice.cz

Kam dál?

Policie pátrá po svědcích nehody na Chválkovické. Na přechodu došlo...

středa, 30. listopadu 2016, 09:25

Policie pátrá po svědcích nehody, ke které došlo ve čtvrtek 24. listopadu na jednom z přechodů na ulici Chválkovická v Olomouci....

Město plánuje na budoucím konci tramvajové tratě na Nových Sadech...

úterý, 29. listopadu 2016, 18:49

Přestupní terminál se záchytným parkovištěm pro auta plánuje olomoucká radnice u budoucí konečné stanice nové tramvajové trati na...

Tragická dopravní nehoda v Topolanech u Olomouce si vyžádala lidský...

pondělí, 28. listopadu 2016, 15:32

Dnes třináct minut po jedenácté hodině vyjížděli hasiči z Olomouce do obce Topolany k hlášené dopravní nehodě dvou aut....

Problematické parkování na Sv. Kopečku by měl zlepšit systém řízení...

středa, 23. listopadu 2016, 17:00

Olomoucká radnice chce investovat téměř sedm milionů korun do inteligentního systému řízení dopravy na Svatém Kopečku, kde nyní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Kamasi Washington fanouškům naservíroval další epické album

Kamasi Washington je borec… blázen… nebo zkrátka megaloman. Točit tak obsáhlé desky, to se už v dnešním hudebním světě, který čím dál tím víc alba jako taková odsouvá na vedlejší kolej, příliš nevidí. Na 173 minut dlouhý debut Epic navazuje deskou delší o dalších 10 minut. Dostala název Heaven & Earth a je opět naprosto mocným dílem.

Liberec kvůli Czaroteku přijme novou vyhlášku. Jen zkoumám reakce, říká pořadatel události

Velký rozruch vzbudila informace, že se na konec dubna do Krásné Studánky opět chystá Czarotek. Na radnici i Liberecký kraj píší desítky rozhořčených obyvatel, kteří ještě mají v živé paměti loňský pětidenní tekkno maraton. Liberec se ale chce lépe bránit, v příštích dnech má schválit novou vyhlášku o pořádání podobných kulturních akcí.

ÚOHS uložil Finančnímu analytickém úřadu pokutu čtvrt milionu korun za podezřelou zakázku

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 250 tisíc korun pro Finanční analytický úřad ministerstva financí. Podle dřívějšího rozhodnutí ÚOHS chyboval finanční úřad při zadávání veřejné zakázky na dodávku softwaru za 10,5 milionu korun v roce 2017.