Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dnešním dnem začaly opět jezdit skibusy do Jeseníků a Beskyd

 
pondělí, 26. prosince 2016, 10:30

V pondělí 26. prosince na 2. Svátek vánoční vyjedou na své tradiční trasy severomoravské skibusy. O víkendech a svátcích dovezou lyžaře z Ostravy, Nového Jičína, Olomouce, nebo Krnova až na vrcholky Beskyd a Jeseníků. Jezdit budou až do března.

Navíc mohou lidé i nadále využívat turistbus z Olomouce na Ovčárnu, který jezdí o víkendech a svátcích celoročně. I tímto autobusem mohou milovníci zimních sportů cestovat se snowboardy, lyžemi a lyžáky.

„Skibusy mají na severní Moravě už letitou tradici, ani letos jsme ale nezdražovali.  Při cestě do 50 kilometrů zaplatí cestující za lyže nebo snowboard přepravné 7 korun, za delší trasu zaplatí korun deset,“ popisuje Pavla Struhalová, ředitelka Arriva Morava. „Lyže i snowboardy se ukládají ve všech našich skibusech do zavazadlového prostoru, aby se nikomu nic nestalo. Případně o uložení lyží na jiné místo rozhodne řidič,“ vysvětluje Struhalová.

Skibusy do Jeseníků

Jesenické skibusy budou jezdit od 25. nebo 26. prosince až do března 2017. Nabídnou celkem 3  trasy. Jedna linka pojede z Krnova, druhá z Ostravy a třetí z Olomouce. Všechny dovezou lyžaře až na Ovčárnu. 

Linka 850864: Krnov – Malá Morávka – Karlov – Malá Morávka – Ovčárna

Pojede každý den od 25. prosince do 17. dubna a časy odjezdů naleznete ZDE.

Linka 910129: Ostrava – Opava – Bruntál – Malá Morávka – Karlov – Malá Morávka – Ovčárna

Pojede o víkendech a svátcích od 26. prosince do 26. března a časy odjezdů naleznete ZDE.

Linka 890727: Olomouc – Rýmařov – Malá Morávka – Karlov – Malá Morávka – Ovčárna

Jezdí celoročně o víkendech a svátcích kromě 11. – 26. prosince, Silvestra a Nového roku, časy odjezdů naleznete ZDE.

Víkendové linky navíc pojedou i ve dnech 27. – 30. 12. 2016.

Kromě skibusů mohou turisté a návštěvníci hor využít i s lyžemi také turistbus z Olomouce, který jezdí přes Rýmařov a Hvězdu až na Ovčárnu. Turistbus je v provozu celoročně o víkendech a ve dnech státních svátků. 

Skibusy do Beskyd

Beskydské skibusy nabídnou 2 linky. Budou jezdit také od pondělí 26. prosince a sezóna jim skončí 5. března 2017. Dovezou cestující na Bílou v Beskydech jak z Nového Jičína, tak z Ostravy a pojedou vždy o víkendech a svátcích. V letošní zimní sezóně nebudou oba zajíždět na zastávku Staré Hamry, Stýskalonka.

Linka 880650: Nový Jičín – Kopřivnice – Frenštát pod Radhoštěm – Čeladná – Bílá

Pojede od 26. prosince do 5. března časy odjezdů naleznete ZDE.

Linka 910126: Ostrava – Frýdlant nad Ostravicí – Bílá – Velké Karlovice

Pojede od 26. prosince do 5. března a nahradila zrušenou linku 910130. Časy odjezdů naleznete ZDE.

 

Skibusy jsou běžné autobusové linky a k přepravě je mohou využít jak lyžaři, tak i ostatní cestující. „V minulé sezóně se těšily skibusy velkému zájmu, ty jesenické najely přes 25 000 kilometrů a přepravily přes 17 000 cestujících, ty beskydské pak více než 10 000 kilometrů a přepravily přes 3 000 osob. Věřím, že letošní sezóna bude stejně úspěšná,“ doplňuje Pavla Struhalová.

Čtěte více:

Tisková zpráva | Foto wikipedia.cz

Kam dál?

Svátky za volantem, na silnicích jezděte opatrně, viditelnost snižuje...

neděle, 25. prosince 2016, 10:30

Stále ještě panuje vánoční atmosféra a tak je většina rodin doma. Pokud ale jedete za rodinou, navštívit maminky a dědečky, jeďte...

FOTO/VIDEO: Jak vypadala dnešní hromadná nehoda šesti aut na dálnici...

sobota, 24. prosince 2016, 12:07

V sobotu 24. prosince se stala před půl osmou ráno hromadná dopravní nehoda na 270. kilometru dálnice D35. Na místě se také...

Na dálničním mostě u Nemilan se srazilo šest aut. Dálnice se zcela...

sobota, 24. prosince 2016, 09:56

Na 270. kilometru D35 u Olomouce ve směru na Ostravu se dnes ráno stala hromadná nehoda šesti aut, dálnice je uzavřena. Při...

V Olomouci začnou jezdit na linkách 10, 12, 16, 17 a 19 nové Solarisy

čtvrtek, 22. prosince 2016, 16:04

V letošním roce uzavřel Dopravní podnik města Olomouce tříletý kontrakt na období 2016 – 2018 na nákup celkem 26 autobusů Solaris...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Do roku 2025 má u dálniční policie přibýt 750 služebních míst

Do roku 2025 by mělo v dálničních odděleních Policie ČR přibýt 750 služebních míst. Počítá s tím návrh rozvoje dálničních oddělení, který připravilo ministerstvo vnitra. Během příštího roku by mělo přibýt 231 služebních míst na stávající oddělení a dalších 34 pro postupné obsazení nových oddělení Droužkovice, Borek a Napajedla. Nyní je u dálniční policie 591 obsazených systemizovaných služebních míst.

Před 55 lety byla vynalezena populární remoska

Její obsluha i údržba je jednoduchá, spotřeba energie nízká a životnost dlouhá. Remoska je malá přenosná elektrická pečící mísa či pánev, která vaří, peče, smaží, dusí i opéká a připravit se v ní dá téměř cokoli. Remoska je českým vynálezem, její ochranná známka byla zapsána 21. července 1964. A i když s existencí měla už párkrát na kahánku, hospodyňky na ni dodnes nedají dopustit.

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.