Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policie i hasiči Olomouckého kraje upozorňují na nebezpečnou situaci na silnicích

 
středa, 1. února 2017, 10:32

Poslední dva dny hustě sněží a napadaný sníh potrápil nejen řidiče, policisty, ale také hasiče. Jenom ve středu 1. února vyjížděli hasiči do osmé hodiny ranní k šesti dopravním nehodám.

Nejčastější příčinou nehod, resp. havárií, je nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze komunikace, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat,“ oznámil policejní mluvčí Petr Piňos. Policie dále také nabádá řidiče, aby byli při jízdě opatrní a přizpůsobovali rychlost jízdy stavu a povaze pozemní komunikace, povětrnostním podmínkám a zejména svým schopnostem a vlastnostem vozidla.

Jako příklad může sloužit nehoda jednapadesátileté řidičky, která v levotočivé zatáčce v obci Sudkov nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu komunikace a nabourala do zídky.  

Včera se kromě drobných nehod museli hasiči potýkat s převráceným kamionem na D35 poblíž obce Velký Újezd na 290. km ve směru na Ostravu. „Nehoda blokoval oba jízdní pruhy. Silnice byla neprůjezdná, Policie ČR odkláněla dopravu. Došlo ke zranění jedné osoby,“ řekla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. 

Od dnešních ranních hodin zaznamenali policisté na linku 158 několik dopravních nehod. Podobnou statistiku hlásí také hasiči Olomouckého kraje.

V průběhu středy 1. února 2017 vyjížděli do 8:00 hodin hasiči už k šesti dopravním nehodám:

  • 1:18 hodin - D35, 307. km - dopravní nehoda osobního vozidla, které sjelo do příkopy. Nehoda se obešla bez zranění
  • 5:15 hodin - Biskupice (Prostějovsko) - dopravní nehoda jednoho osobního vozidla, dvě zraněné osoby převzala zdravotnická záchranná služba
  • 6:33 hodin - D46, 12. km - dopravní nehoda kamionu, který částečně blokuje dálnici. Při nehodě došlo k proražení palivové nádrže a úniku asi 200 l nafty na komunikaci. Hasiči nádrž provizorně utěsnili. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči jsou stále na místě (stav k 8:00 hodině).
  • 6:40 hodin - Březce (Olomoucko) - osobní vozidlo sjelo do příkopu, nehoda se obešla bez zranění a bez úniku kapalin.
  • 7:17 hodin - Moravská Huzová (Olomoucko) - osobní vozidlo sjelo do příkopu, nehoda bez zranění a bez úniku kapalin.
  • 7:40 hodin - Bratrušov (Šumpersko) - osobní vozidlo na střeše, nehoda se obešla bez zranění a úniku kapalin.
Napsal Petra Kornetová | Foto HZS, PČR

Kam dál?

Na silnicích leží nový sníh. S opatrností je vše sjízdné

úterý, 31. ledna 2017, 09:47

Silnice v Olomouckém kraji pokryl v noci na dnešek nový sníh. Do terénu vyrazili silničáři ve všech okresech. Na mnoha místech...

Cyklisté se v Olomouci mohou těšit na další stovky metrů cyklostezek

čtvrtek, 26. ledna 2017, 14:28

Městu se podařilo dostat dotace na dva projekty, které zpříjemní cyklistům cestování v Olomouci. Jedním projektem je propojení...

Celosvětově zabíjí alkohol 15 procent všech obětí dopravních nehod

středa, 25. ledna 2017, 13:30

Nekompromisní vymáhání dodržování zákonné maximální přípustné hladiny alkoholu v krvi řidičů celosvětově sníží počet obětí nehod...

Mezi Véskou a Dolany ošklivě havarovalo auto s řidičem a dítětem. Muž...

pondělí, 23. ledna 2017, 13:52

V neděli 22. ledna krátce před čtvrtou hodinou havaroval ve svém autě mezi obcemi Véska a Dolany dvaašedesátiletý řidič. V době...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V tuzemsku padlo 77 teplotních rekordů, v Neumětelích bylo 17,3 stupně

Rekordní teploty pro 17. únor v neděli zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v obci Neumětely na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

VIDEO: Inspirací mi byl kouzelník, který mi vzal pozornost před spolužáky, vzpomíná Radek Bakalář

Pokud se řekne kouzelník, většina z vás si nejspíš vybaví Radka Bakaláře. Mladý rodák z Budějc na sebe upozornil poprvé v roce 2010 v talentové soutěži Česko Slovensko má talent. Od té doby se zapsal do povědomí široké veřejnosti především internetovým pořadem Revolution Of Magic, se kterým obráží celebrity. Začátkem letošního roku navíc vyráží na tour, při které navštíví s kouzly šest českých a slovenských divadel a kulturních center.

Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO

Premiér Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Získal hlasy 206 z 238 delegátů přítomných na celostátním sněmu, tedy 86,5 procenta. Proti hlasovalo 13 delegátů a 19 se zdrželo. Ve volbě neměl Babiš protikandidáta. Před dvěma lety získal hlasy 195 z 210 delegátů, v roce 2015 dostal všechny platné hlasy.