Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sníh komplikuje dopravu na severu Olomouckého kraje,kamiony stojí

 
pátek, 28. dubna 2017, 09:00

Husté sněžení opět výrazně zkomplikovalo dopravu na Šumpersku a Jesenicku, sjízdnost je zde podle dispečerů silnic špatná. V regionu napadlo zhruba deset centimetrů sněhu.

Na Jesenicku se sníh drží na vozovkách i v nižších polohách od 200 metrů. Problémy mají kamiony i osobní auta na letních pneumatikách, nákladní auta v kopcích stojí. Správci silnic nabádají řidiče, pokud nemusí, ať se na cesty na sever Olomouckého kraje nevydávají. Stále tam sněží.

"Se sjízdností to vypadá špatně, od 02:00 sněží v celém okresu, sníh zůstává na vozovce. Od 200 metrů sníh leží všude, předpověď tak moc nevyšla. Postihlo to i nižší části Jesenicka, problémy jsou také na Javornicku či na Bílé Vodě. Ve stoupání je sjízdnost komplikovaná, problémy jsou téměř na všech kopcích. Auta stojí po příkopech na Červenohorském sedle či Ramzové," řekl v 07:00 dispečer jesenické správy silnic.

Silničáři mají na Jesenicku v terénu veškerou techniku, i tak je údržba komplikovaná. "Sypačů máme venku hodně, ale to co projede, opět pokryje mokrý sníh. Pokud řidiči nemusí, ať vůbec nevyjíždějí," doplnil dispečer.

Podobná situace je na Šumpersku, tam vyrazili správci silnic do terénu ve 04:00. "Je to špatné, padá těžký mokrý sníh, problémy s vozidly mají kamiony a auta na letních gumách. Nákladní auta mají problémy hlavně na Červenohorském sedle. V terénu máme tři sypače, v nejvyšších polohách napadlo až deset centimetrů," řekl dispečer šumperské správy silnic.

Pozor by měli dát řidiči nejen v kopcích, ale i na silnici u Loučné nad Desnou ve směru na Červenohorské sedlo. Podle Ředitelství silnic a dálnic leží na vozovce uježděný sníh, vozovka je kluzká a může tam vzniknout dopravní kolaps. Vozovka je tam nesjízdná pro kamiony, tvoří se tak kolony odstavených nákladních aut, vyplývá z ŘSD. Nesjízdná vozovka je pro těžší auta také mezi Bratrušovicemi a Hanušovicemi, kde leží těžký sníh. V ostatních částech Olomouckého kraje většinou prší.

Čtěte více:

Napsal(a) ČTK | Foto pexels.com

Kam dál?

Chválkovická stojí, zkolaboval tam pětaosmdesátiletý senior

pondělí, 24. dubna 2017, 08:05

Dnes před půl osmou musela posádka Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje vyjíždět ke kolapsu seniora na ulici...

Dálnici u Mohelnice uzavřela nehoda nákladního auta

pondělí, 24. dubna 2017, 07:38

Dálnice D35 ve směru z Olomouce, na úrovni Mohelnice, je uzavřena kvůli nehodě nákladního auta. Podle dostupných informací nikdo...

Jarní Flora způsobila „parkovací" kolaps. Nedalo se zaparkovat v...

sobota, 22. dubna 2017, 19:46

Městská policie během dnešního dne sdělila, na základě informací od pořadatelů, pracovníků Šantovky a strážníků v terénu byla...

Olomoucký kraj chce po Arrivě kvůli stávce řidičů 4 miliony Kč

pátek, 21. dubna 2017, 18:00

Olomoucký kraj po dopravci Arriva Morava požaduje čtyři miliony korun za to, že kvůli stávce řidičů ve čtvrtek 6. dubna na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.