Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Od Koruny k Metropolu by měly vést tramvajové koleje

 
pátek, 19. května 2017, 12:00

Olomoucká radnice plánuje propojit tramvajovou trať přes historické centrum města s nedalekými kolejemi, po kterých jezdí tramvaje do vozovny. Na tramvajové propojení ulic 8. května a Sokolská přes Zámečnickou ulici už zadala studii, řekl primátorův náměstek Ladislav Šnevajs.

Koleje by měly být položeny na zhruba sedm desítek metrů dlouhém úseku Zámečnické ulice, která spojuje ulice Sokolská a 8. května a pokračuje ke Studentské ulici. Součástí projektu má být i případná rekonstrukce křižovatky u kina Metropol.

"O tomto propojení (tramvajových tratí) uvažujeme z provozních důvodů, aby se zjednodušil nájezd do tramvajového depa a aby v okamžiku výluk se mohla právě v prostoru těchto ulic tramvaj otočit a jet zpět. A nemusela zajíždět buď z jedné strany na nádraží nebo z druhé strany do Neředína," uvedl Šnevajs.

Řidiči tramvají nyní mají k dispozici pouze jednu odbočku do depa umístěného v Sokolské ulici, která vede z náměstí Národních hrdinů. Přes Zámečnickou ulici by to tramvaje jedoucí od nádraží měly do vozovny mnohem blíž.

"Předpokládáme, že studie bude hotová někdy na podzim. Na to by měla navázat další projektová dokumentace," uvedl Šnevajs, podle kterého by tramvajové trati mohly být propojeny zhruba v roce 2020. Náklady na projekt, který chce město financovat s pomocí dotací z ITI Olomoucké aglomerace, Šnevajs nedokázal odhadnout. "Bude záležet na tom, jak komplexně se úprava pojme. Chtěli bychom v rámci tohoto projektu zrekonstruovat i tramvajovou trať, která vede po ulici Sokolská," podotkl.

Čtěte více:

Napsal(a) ČTK | Foto Google maps

Kam dál?

Zfetovanému řidiči bez řidičáku zakázali policisté další jízdu, o dvě...

pátek, 19. května 2017, 09:10

V pátek 19. května v noci kontrolovali policisté na ulici Jablonského v Olomouci třicetiletého řidiče. K jejich překvapení byl...

Od zítřka bude jezdit náhradní autobusová doprava z náměstí Republiky...

čtvrtek, 18. května 2017, 10:30

Díky zprůjezdnění ulice 8. května ve směru z náměstí Národních hrdinů budou od zítřka jezdit na trase Palackého - Náměstí...

Vážné nehody se loni nevyhýbaly ani dětským cyklistům

čtvrtek, 18. května 2017, 09:00

Policie v roce 2016 vyšetřovala 317 nehod s účastí cyklistů do 15 let, přes tři čtvrtiny z nich bylo z jejich viny. Kdy musejí...

Překračování rychlostních limitů celosvětovým standardem?

neděle, 14. května 2017, 13:00

Podle OSN na dálnicích překračuje maximálně povolenou rychlost až polovina motoristů, v obcích dokonce až 60 procent z nich....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Zájem lidí o výběr kandidátů do Evropského parlamentu nebyl ani dnes dopoledne velký. Volební účast v jednotlivých krajích se podle zjištění zpravodajů pohybuje nejčastěji mezi 15 a 21 procenty. Zřejmě největší zájem o volby je v hlavním městě. V Praze odvolila téměř třetina oprávněných voličů. Vybírat zástupce do Evropského parlamentu šlo do dnešních 14:00, výsledek voleb bude zveřejněn v neděli pozdě večer.

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na všechny čtyři ciferníky padne více než osm kilo speciální barvy, kterou vybírali památkáři. Hotovo by mělo být příští týden. Hlavní slovo má ale počasí.

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o majetek předcházet. K tomu slouží předmanželská smlouva, ve které si snoubenci dohodnou jiný než zákonný majetkový režim.