Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Od Koruny k Metropolu by měly vést tramvajové koleje

 
pátek, 19. května 2017, 12:00

Olomoucká radnice plánuje propojit tramvajovou trať přes historické centrum města s nedalekými kolejemi, po kterých jezdí tramvaje do vozovny. Na tramvajové propojení ulic 8. května a Sokolská přes Zámečnickou ulici už zadala studii, řekl primátorův náměstek Ladislav Šnevajs.

Koleje by měly být položeny na zhruba sedm desítek metrů dlouhém úseku Zámečnické ulice, která spojuje ulice Sokolská a 8. května a pokračuje ke Studentské ulici. Součástí projektu má být i případná rekonstrukce křižovatky u kina Metropol.

"O tomto propojení (tramvajových tratí) uvažujeme z provozních důvodů, aby se zjednodušil nájezd do tramvajového depa a aby v okamžiku výluk se mohla právě v prostoru těchto ulic tramvaj otočit a jet zpět. A nemusela zajíždět buď z jedné strany na nádraží nebo z druhé strany do Neředína," uvedl Šnevajs.

Řidiči tramvají nyní mají k dispozici pouze jednu odbočku do depa umístěného v Sokolské ulici, která vede z náměstí Národních hrdinů. Přes Zámečnickou ulici by to tramvaje jedoucí od nádraží měly do vozovny mnohem blíž.

"Předpokládáme, že studie bude hotová někdy na podzim. Na to by měla navázat další projektová dokumentace," uvedl Šnevajs, podle kterého by tramvajové trati mohly být propojeny zhruba v roce 2020. Náklady na projekt, který chce město financovat s pomocí dotací z ITI Olomoucké aglomerace, Šnevajs nedokázal odhadnout. "Bude záležet na tom, jak komplexně se úprava pojme. Chtěli bychom v rámci tohoto projektu zrekonstruovat i tramvajovou trať, která vede po ulici Sokolská," podotkl.

Čtěte více:

Napsal(a) ČTK | Foto Google maps
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Zfetovanému řidiči bez řidičáku zakázali policisté další jízdu, o dvě hodiny později ho stavěli znovu

pátek, 19. května 2017, 09:10

V pátek 19. května v noci kontrolovali policisté na ulici Jablonského v Olomouci třicetiletého řidiče. K jejich...

Od zítřka bude jezdit náhradní autobusová doprava z náměstí Republiky na Palackého a zpět

čtvrtek, 18. května 2017, 10:30

Díky zprůjezdnění ulice 8. května ve směru z náměstí Národních hrdinů budou od zítřka jezdit na trase Palackého -...

Vážné nehody se loni nevyhýbaly ani dětským cyklistům

čtvrtek, 18. května 2017, 09:00

Policie v roce 2016 vyšetřovala 317 nehod s účastí cyklistů do 15 let, přes tři čtvrtiny z nich bylo z jejich viny. Kdy...