Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Od Koruny k Metropolu by měly vést tramvajové koleje

 
pátek, 19. května 2017, 12:00

Olomoucká radnice plánuje propojit tramvajovou trať přes historické centrum města s nedalekými kolejemi, po kterých jezdí tramvaje do vozovny. Na tramvajové propojení ulic 8. května a Sokolská přes Zámečnickou ulici už zadala studii, řekl primátorův náměstek Ladislav Šnevajs.

Koleje by měly být položeny na zhruba sedm desítek metrů dlouhém úseku Zámečnické ulice, která spojuje ulice Sokolská a 8. května a pokračuje ke Studentské ulici. Součástí projektu má být i případná rekonstrukce křižovatky u kina Metropol.

"O tomto propojení (tramvajových tratí) uvažujeme z provozních důvodů, aby se zjednodušil nájezd do tramvajového depa a aby v okamžiku výluk se mohla právě v prostoru těchto ulic tramvaj otočit a jet zpět. A nemusela zajíždět buď z jedné strany na nádraží nebo z druhé strany do Neředína," uvedl Šnevajs.

Řidiči tramvají nyní mají k dispozici pouze jednu odbočku do depa umístěného v Sokolské ulici, která vede z náměstí Národních hrdinů. Přes Zámečnickou ulici by to tramvaje jedoucí od nádraží měly do vozovny mnohem blíž.

"Předpokládáme, že studie bude hotová někdy na podzim. Na to by měla navázat další projektová dokumentace," uvedl Šnevajs, podle kterého by tramvajové trati mohly být propojeny zhruba v roce 2020. Náklady na projekt, který chce město financovat s pomocí dotací z ITI Olomoucké aglomerace, Šnevajs nedokázal odhadnout. "Bude záležet na tom, jak komplexně se úprava pojme. Chtěli bychom v rámci tohoto projektu zrekonstruovat i tramvajovou trať, která vede po ulici Sokolská," podotkl.

Čtěte více:

Napsal(a) ČTK | Foto Google maps

Kam dál?

Zfetovanému řidiči bez řidičáku zakázali policisté další jízdu, o dvě...

pátek, 19. května 2017, 09:10

V pátek 19. května v noci kontrolovali policisté na ulici Jablonského v Olomouci třicetiletého řidiče. K jejich překvapení byl...

Od zítřka bude jezdit náhradní autobusová doprava z náměstí Republiky...

čtvrtek, 18. května 2017, 10:30

Díky zprůjezdnění ulice 8. května ve směru z náměstí Národních hrdinů budou od zítřka jezdit na trase Palackého - Náměstí...

Vážné nehody se loni nevyhýbaly ani dětským cyklistům

čtvrtek, 18. května 2017, 09:00

Policie v roce 2016 vyšetřovala 317 nehod s účastí cyklistů do 15 let, přes tři čtvrtiny z nich bylo z jejich viny. Kdy musejí...

Překračování rychlostních limitů celosvětovým standardem?

neděle, 14. května 2017, 13:00

Podle OSN na dálnicích překračuje maximálně povolenou rychlost až polovina motoristů, v obcích dokonce až 60 procent z nich....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.