Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Střední Novosadská ulice bude bezbariérová a povede zde i nová cyklostezka

 
čtvrtek, 25. května 2017, 12:00

Stavební práce začaly právě v těchto dnech a podle plánu potrvají až do září. Výsledkem budou bezbariérově upravené chodníky a nová cyklostezka. Úprava rušné ulice v Olomouci bude stát bezmála sedm milionů korun.

Součástí stavebních úprav bude předláždění chodníků, vjezdů a nástupišť autobusových zastávek. "Předpokládaná výše nákladů za stavební úpravy je zhruba 6,5 milionu korun a 90 procent uznatelných nákladů má pokrýt dotace z Integrovaného regionálního operačního programu," uvedl primátorův náměstek Filip Žáček.

"Pro cyklisty bude vyznačen vyhrazený jízdní pruh, který odděluje plnou čarou prostor pro jízdu cyklistů od pruhu pro automobily. Tyto vyhrazené jízdní pruhy budou vedeny po obou stranách silnice. U autobusových zastávek bude vybudovaná samostatná cyklostezka." uvedl náměstek primátora Aleš Jakubec. Celková délka cyklostezky přesáhne 1,5 kilometru.

Další cyklostezky město plánuje v letošním roce  zrealizovat v ulicích Jeremenkova či Jílová. Připravuje se rovněž další pokračování Moravské cyklotrasy z Nemilan do Kožušan nebo vybudování cyklostezky od krematoria směrem na Ústín. A v plánech figurují i cyklostezky z Holice do průmyslové zóny Šlechtitelů, z Olomouce do Chomoutova a také dokončení Jantarové stezky podél řeky Bystřice.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 
Foto Google maps

Kam dál?

Na tř. Míru srazil řidič svým autem třináctiletou dívku. Policie...

středa, 24. května 2017, 10:42

Policisté se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při objasnění nehody, která se stala v úterý 23. května po půl třetí...

FOTO: Policie hledá svědky nehody na dálnici. Při předjíždění tam...

pondělí, 22. května 2017, 15:00

V pátek 19. května došlo na dálnici u Velkého Týnce k dopravní nehodě, jejíž pravděpodobný viník z místa nehody ujel. Policie...

Při nárazu auta do stromu se u Štěpánova zranily dvě ženy

sobota, 20. května 2017, 15:00

Dvě mladé ženy se dnes časně ráno zranily při dopravní nehodě u Štěpánova na Olomoucku, kde jejich automobil narazil do stromu....

Od Koruny k Metropolu by měly vést tramvajové koleje

pátek, 19. května 2017, 12:00

Olomoucká radnice plánuje propojit tramvajovou trať přes historické centrum města s nedalekými kolejemi, po kterých jezdí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Do ochranné budovu kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.