Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Střední Novosadská ulice bude bezbariérová a povede zde i nová cyklostezka

 
čtvrtek, 25. května 2017, 12:00

Stavební práce začaly právě v těchto dnech a podle plánu potrvají až do září. Výsledkem budou bezbariérově upravené chodníky a nová cyklostezka. Úprava rušné ulice v Olomouci bude stát bezmála sedm milionů korun.

Součástí stavebních úprav bude předláždění chodníků, vjezdů a nástupišť autobusových zastávek. "Předpokládaná výše nákladů za stavební úpravy je zhruba 6,5 milionu korun a 90 procent uznatelných nákladů má pokrýt dotace z Integrovaného regionálního operačního programu," uvedl primátorův náměstek Filip Žáček.

"Pro cyklisty bude vyznačen vyhrazený jízdní pruh, který odděluje plnou čarou prostor pro jízdu cyklistů od pruhu pro automobily. Tyto vyhrazené jízdní pruhy budou vedeny po obou stranách silnice. U autobusových zastávek bude vybudovaná samostatná cyklostezka." uvedl náměstek primátora Aleš Jakubec. Celková délka cyklostezky přesáhne 1,5 kilometru.

Další cyklostezky město plánuje v letošním roce  zrealizovat v ulicích Jeremenkova či Jílová. Připravuje se rovněž další pokračování Moravské cyklotrasy z Nemilan do Kožušan nebo vybudování cyklostezky od krematoria směrem na Ústín. A v plánech figurují i cyklostezky z Holice do průmyslové zóny Šlechtitelů, z Olomouce do Chomoutova a také dokončení Jantarové stezky podél řeky Bystřice.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 
Foto Google maps

Kam dál?

Na tř. Míru srazil řidič svým autem třináctiletou dívku. Policie...

středa, 24. května 2017, 10:42

Policisté se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při objasnění nehody, která se stala v úterý 23. května po půl třetí...

FOTO: Policie hledá svědky nehody na dálnici. Při předjíždění tam...

pondělí, 22. května 2017, 15:00

V pátek 19. května došlo na dálnici u Velkého Týnce k dopravní nehodě, jejíž pravděpodobný viník z místa nehody ujel. Policie...

Při nárazu auta do stromu se u Štěpánova zranily dvě ženy

sobota, 20. května 2017, 15:00

Dvě mladé ženy se dnes časně ráno zranily při dopravní nehodě u Štěpánova na Olomoucku, kde jejich automobil narazil do stromu....

Od Koruny k Metropolu by měly vést tramvajové koleje

pátek, 19. května 2017, 12:00

Olomoucká radnice plánuje propojit tramvajovou trať přes historické centrum města s nedalekými kolejemi, po kterých jezdí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.