Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Střední Novosadská ulice bude bezbariérová a povede zde i nová cyklostezka

 
čtvrtek, 25. května 2017, 12:00

Stavební práce začaly právě v těchto dnech a podle plánu potrvají až do září. Výsledkem budou bezbariérově upravené chodníky a nová cyklostezka. Úprava rušné ulice v Olomouci bude stát bezmála sedm milionů korun.

Součástí stavebních úprav bude předláždění chodníků, vjezdů a nástupišť autobusových zastávek. "Předpokládaná výše nákladů za stavební úpravy je zhruba 6,5 milionu korun a 90 procent uznatelných nákladů má pokrýt dotace z Integrovaného regionálního operačního programu," uvedl primátorův náměstek Filip Žáček.

"Pro cyklisty bude vyznačen vyhrazený jízdní pruh, který odděluje plnou čarou prostor pro jízdu cyklistů od pruhu pro automobily. Tyto vyhrazené jízdní pruhy budou vedeny po obou stranách silnice. U autobusových zastávek bude vybudovaná samostatná cyklostezka." uvedl náměstek primátora Aleš Jakubec. Celková délka cyklostezky přesáhne 1,5 kilometru.

Další cyklostezky město plánuje v letošním roce  zrealizovat v ulicích Jeremenkova či Jílová. Připravuje se rovněž další pokračování Moravské cyklotrasy z Nemilan do Kožušan nebo vybudování cyklostezky od krematoria směrem na Ústín. A v plánech figurují i cyklostezky z Holice do průmyslové zóny Šlechtitelů, z Olomouce do Chomoutova a také dokončení Jantarové stezky podél řeky Bystřice.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 
Foto Google maps

Kam dál?

Na tř. Míru srazil řidič svým autem třináctiletou dívku. Policie...

středa, 24. května 2017, 10:42

Policisté se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při objasnění nehody, která se stala v úterý 23. května po půl třetí...

FOTO: Policie hledá svědky nehody na dálnici. Při předjíždění tam...

pondělí, 22. května 2017, 15:00

V pátek 19. května došlo na dálnici u Velkého Týnce k dopravní nehodě, jejíž pravděpodobný viník z místa nehody ujel. Policie...

Při nárazu auta do stromu se u Štěpánova zranily dvě ženy

sobota, 20. května 2017, 15:00

Dvě mladé ženy se dnes časně ráno zranily při dopravní nehodě u Štěpánova na Olomoucku, kde jejich automobil narazil do stromu....

Od Koruny k Metropolu by měly vést tramvajové koleje

pátek, 19. května 2017, 12:00

Olomoucká radnice plánuje propojit tramvajovou trať přes historické centrum města s nedalekými kolejemi, po kterých jezdí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.