Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přerov se od pondělka stane ještě větší můrou pro řidiče. Začnou se opravovat klíčové křižovatky

 
pátek, 6. října 2017, 16:30

Přerov čekají od pondělí další dopravní komplikace. Důvodem jsou opravy dvou okružních křižovatek v centru města u Žerotínova náměstí a někdejší Komuny. Stavba potrvá do 19. října. Řidiči tak neprojedou Komenského ulicí od vjezdu do Kratochvílovy ulice po kruhovou křižovatku u Hané a nedostanou se ani na Žerotínovo náměstí. Od 20. října do 5. listopadu pak čekají motoristy komplikace kvůli navazující opravě kruhového objezdu u Hané.

Oprava kruhových křižovatek paralyzuje velkou část městského centra. „Ulice Komenského, Wurmova, Šířava, Bayerova, Čechova a třída 17. listopadu budou u kruhových křižovatek uzavřeny - budou tedy slepé. Co se týká ulice Wurmova, tak ta bude zobousměrněna, ale pouze pro městské autobusy a integrované záchranné složky. Osobní auta nebudou moci ulicí projet," uvedla mluvčí radnice Lenka Chalupová.

V této době bude pro motoristy uzavřeno i Žerotínovo náměstí, vjezd tam bude umožněn jen vozidlům zásobování. „Rezidenti se po dobu deseti dnů na toto náměstí nedostanou," uvedl Alexandr Salaba z přerovského magistrátu.

Motoristé projíždějící centrem tak budou muset po objízdných trasách. Z Velkých Novosad budou muset jet směrem na Kojetínskou, Husovu a dále Čechovu a Denisovu ulici. Z Velké Dlážky bude doprava směřovat do ulice Jateční, Pod Valy, Kozlovská a Vsadsko. „Pokud někdo pojede Palackého ulicí ke Gymnáziu Jakuba Škody a bude směřovat na druhou stranu města, tak bude muset odbočit vpravo na Komenskou ulici a dál směrem do ulice Kojetínská a Husova," doplnila mluvčí radnice.

Oprava kruhových křižovatek se dotkne také linek MHD, které rovněž budou jezdit po objízdných trasách. Informace o změnách zastávek a objízdných trasách najdou Přerované na webu města www.prerov.cz. Po ukončení oprav zmíněných křižovatek dopravní komplikace ve městě neskončí. Od 20. října do 5. listopadu čekají motoristy další uzavírky, začne se totiž opravovat třetí kruhový objezd u Hané. Neprůjezdný by měl být ale po částech.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Na D1 se stala hromadná nehoda. Střetla se tam čtyři auta, tři lidé...

pátek, 6. října 2017, 13:03

V pátek 6. října se krátce před devátou hodinou ranní stala hromadná dopravní nehoda na D1. Nedaleko Lipníku nad Bečvou se tam...

Strážníci ve čtvrtek řešili deset oznámení o špatném parkování

pátek, 6. října 2017, 09:04

Desítku oznámení o špatně stojících vozidlech včera řešili příslušníci Městské policie Olomouc. Jednalo se především o ulici...

Seniorce se za volantem udělalo nevolno, se svým autem skončila...

čtvrtek, 5. října 2017, 18:00

Ve středu 4. října v odpoledních hodinách havarovala jedenaosmdesátiletá řidička se svým autem poté, co se jí za volantem udělalo...

Opilý klient ubytovny vyhrožoval správci pobodáním s nožem v ruce

čtvrtek, 5. října 2017, 13:30

Ve středu 4. října musela policie řešit případ opilého klienta jedné z přerovských ubytoven. Ten s nožem v ruce ohrožoval správce...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ode dneška musí projít hovězí z Polska kontrolou

Dovozci musí od dnešního dne veškeré hovězí maso z Polska zkontrolovat v certifikované laboratoři. Dokud nebudou hotovy výsledky testů, maso nebude smět na trh. Ve středu to ohlásil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Reagoval tak na nález 700 kilogramů polského hovězího nakaženého salmonelou, které bylo ve skladu ve středních Čechách. Veterináři by dnes měli zveřejnit mimořádná opatření, kterými se povinnost stane platnou. Policie se již od středy zaměřila na kontrolu nákladních vozidel, pokud budou mít podezření na problematické zboží, vyrozumí krajské veterináře.

Zamrzlé rybníky musí rybáři provzdušňovat. Jarní výlovy by mohly začít v polovině března

Třeboňští i novohradští rybáři stále provzdušňují rybníky. I když teď přes den teploty v kraji stoupají až k deseti stupňům nad nulu, rybníky jsou většinou ještě zamrzlé. Jarní výlovy by mohly začít už v polovině března.

Trump pozval Babiše do Bílého domu

Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu. Návštěva českého premiéra ve Spojených státech by se měla uskutečnit 7. března. Babiše o pozvání informoval americký velvyslanec v Česku Stephen King, řekl český premiér novinářům při návštěvě Izraele. Informaci zároveň King zveřejnil na twitteru. Podle Babiše je pozvání vyvrcholením vztahů mezi ČR a USA, ministerstvo zahraničí to označilo za úspěch české diplomacie. King očekává brzké oficiální potvrzení pozvání z Bílého domu.