Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Olomouckém kraji sněží. Silnice jsou sjízdné

 
čtvrtek, 30. listopadu 2017, 09:00

Na rozbředlý a místy také ujetý sníh si dnes ráno musí dát pozor řidiči na silnicích ve vyšších polohách Olomouckého kraje, kde jsou od středečního podvečera sněhové přeháňky. Zatím napadla jen slabá vrstva sněhu a všechny silnice jsou ráno po chemickém nebo inertním posypu se zvýšenou opatrností sjízdné, vyplývá z informací dispečerů a Ředitelství silnice a dálnic ČR.

"Na Jesenicku stále sněží, máme tady ale jeden stupeň nad nulou. Vozovky jsou převážně holé a mokré. Ve vyšších polohách na nich je slabá rozbředající kaše po chemickém posypu. Na Rejvízu je ujetá vrstva nového sněhu krytá inertním posypem," řekl dnes dispečer jesenické správy silnic, která se v regionu stará o sjízdnost vozovek druhé a třetí třídy.

Podobná situace je také na sousedním Šumpersku. V obou horských okresech v noci napadlo zhruba do dvou centimetrů sněhu. Bez větších problémů je ráno sjízdná i silnice přes Červenohorské sedlo, kterou zatím pokrývá jen slabá vrstva sněhu. "Sníh sice stále padá, ale zároveň taje. Husté sněžení se nám zatím vyhnulo," řekla dispečerka společnosti, která má v horském regionu na starost sjízdnost silnic první třídy.

Sněhové přeháňky tentokrát zasáhly také jižní část Olomouckého kraje. Na Olomoucku, Prostějovsku a Přerovsku jsou silnice ráno zpravidla holé a mokré, místy je na nich ve vyšších polohách vrstva rozbředlého sněhu. Dispečeři upozornili, že dohlednost může být kvůli sněhovým přeháňkám nebo mlze snížena. "Sněžilo pouze ve vyšších polohách, například v okolí Pavlovic či Výklek. Provedli jsme chemický posyp a všechny silnice jsou sjízdné," řekl dispečer přerovské správy silnic.

Meteorologové ve středu varovali, že na východě Moravy a ve Slezsku dnes napadne pět až 12 centimetrů sněhu, v Beskydech pak deset až 20 centimetrů. Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí pro Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj a část jižní Moravy.

Řidiči by měli mít zimní výbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy. Český hydrometeorologický ústav také doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a na horách informace horské služby.

Napsal(a) ČTK | Foto pexels.com

Kam dál?

Na Červenohorském sedle napadlo v noci dvacet centimetrů sněhu,...

středa, 29. listopadu 2017, 16:00

Silnice ve vyšších partiích Olomouckého kraje pokryl v noci na dnešek sníh. Na Červenohorském sedle napadlo podle správců silnic...

Při odbočování na vedlejší cestu řidič narazil do druhého auta. Oba...

středa, 29. listopadu 2017, 12:00

Dopravní nehoda, která se stala během úterního rána v Uničově, si vyžádala dva zraněné řidiče. K nehodě došlo v momentě, kdy...

Dopravní podnik plánuje přes advent posílit některé spoje hromadné...

úterý, 28. listopadu 2017, 15:00

Dopravní podnik města Olomouce (DPMO) o adventních víkendech posílí nebo prodlouží provoz na vybraných linkách městské hromadné...

Na Jeremenkově ulici došlo k nehodě cisterny a osobního auta. Dopravu...

úterý, 28. listopadu 2017, 13:53

Dnes krátce po dvanácté hodině došlo na kruhovém objezdu na ulici Jeremenkova k nehodě cisterny a osobního automobilu. Nehoda se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Zájem lidí o výběr kandidátů do Evropského parlamentu nebyl ani dnes dopoledne velký. Volební účast v jednotlivých krajích se podle zjištění zpravodajů pohybuje nejčastěji mezi 15 a 21 procenty. Zřejmě největší zájem o volby je v hlavním městě. V Praze odvolila téměř třetina oprávněných voličů. Vybírat zástupce do Evropského parlamentu šlo do dnešních 14:00, výsledek voleb bude zveřejněn v neděli pozdě večer.

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na všechny čtyři ciferníky padne více než osm kilo speciální barvy, kterou vybírali památkáři. Hotovo by mělo být příští týden. Hlavní slovo má ale počasí.

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o majetek předcházet. K tomu slouží předmanželská smlouva, ve které si snoubenci dohodnou jiný než zákonný majetkový režim.