Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Primátor Staněk: Vina není na straně Olomouce, jde o nereflektování našich upozornění ze strany KIDSOKu

 
úterý, 9. ledna 2018, 18:00

Primátor města Olomouce Antonín Staněk se na dnešním brífinku s novináři podělil o postoj k problematické situaci v autobusové dopravě v Olomouckém kraji, která nastala s 1. lednem 2018, kdy dopravu v kraji začal obstarávat nový dopravce.

„Většina našich připomínek nebyla Olomouckým krajem brána úplně vážně a situace nás jako město mrzí. Není důležité, kdo je viník, důležité je, že problém se dotkl velkého množství cestujících z okolních obcí, kteří do Olomouce dojíždějí, ale i samotných občanů Olomouce,“ začal setkání Staněk.

Podobně na tuto situaci reagovali také starostové okolních obcí. Staněk vítá změnu ve vedení zmíněné příspěvkové organizace Olomouckého kraje a tendenci vrátit jízdní řády a linkovou dopravu do původního stavu, který byl podle něj osvědčený, efektivní a dobře sloužil občanům, kteří do Olomouce nebo z Olomouce jezdí.

Mrzí jej, že KIDSOK vůbec nereagoval na upozornění města, že je nutné nahrát jízdní řády na chytré zastávky. K tomu nedošlo, takže od 1. ledna 2018 se linky jiných dopravců neobjevovaly na olomouckých infolinkách, ani na infobodu u nádraží.

„Vina nebyla na straně města Olomouce, šlo o nereflektování našich upozornění ze strany KIDSOKu. Já věřím, že v brzké době dojde ke komplexní nápravě celé situace a veřejná linková doprava i navazující městská hromadná doprava budou opět veřejnosti sloužit tak, jak by sloužit měly,“ uzavřel brífink olomoucký primátor.

Nové jízdní řády veřejné autobusové dopravy v Olomouckém kraji platí od 1. ledna a vzbudily značnou diskuzi cestujících. Lidé se pozastavují například nad tím, že autobusy přijíždějící do Olomouce ve směru od Hluboček, Doloplaz a Velké Bystřice nově zastavují pouze na autobusovém nádraží.

Některým cestujícím vadí, že příměstské autobusy od Nového roku už nejezdí po všech zastávkách ve městech jako dosud či že děti z Konicka budou do školy místo autobusem jezdit vlakem. Vedení KIDSOK tyto změny zdůvodnilo snahou zvýšit efektivitu dopravního systému či omezenou kapacitou prostoru před hlavním vlakovým nádražím.

Olomoucká krajská rada 8. ledna odvolala ředitele Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje Jaroslava Tomíka kvůli četným stížnostem cestujících na nové jízdní řády. Na obsazení postu ředitele KIDSOK krajský úřad vypíše výběrové řízení. Do doby nástupu nového ředitele bude tuto příspěvkovou organizaci řídit nynější Tomíkova zástupkyně Kateřina Suchánková.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

Řidič nepřizpůsobil jízdu stavu silnice, způsobil škodu za sto tisíc

úterý, 9. ledna 2018, 15:00

V pondělí před třetí hodinou ráno havaroval osmadvacetiletý řidič s dodávkou do stromu u silnice ve směru od Vrbna pod Pradědem...

Řidička se svým autem vyletěla ze zatáčky, prorazila ohradník a...

úterý, 9. ledna 2018, 12:00

V pondělí 8. ledna kolem jedenácté hodiny dopoledne havarovala osmadvacetiletá řidička se svým autem u Dětřichova. Při nehodě se...

Radní odvolali ředitele koordinátora krajské dopravy. Důvodem je...

pondělí, 8. ledna 2018, 18:37

Olomoucká krajská rada dnes odvolala ředitele Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK) Jaroslava...

Řidička se rozhodla ujet policistům, před základní školou neuřídila...

pondělí, 8. ledna 2018, 15:00

V neděli 8. ledna chtěli policisté v Rumunské ulici v Prostějově zkontrolovat projíždějící auto značky Mercedes-Benz. Řidička se...

 

Komentáře

Ivetka Čanecká

tak budeme doufat ,že se toto brzy změní a dojde k nápravě, cestování z autobusového nádraží pro starší nebo nemocné lidi je dost složité.

úterý, 9. ledna 2018, 20:36
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Etická komise potvrdila, že bývalý prorektor opisoval texty

Etická komise Univerzity Karlovy (UK) potvrdila stanovisko etické komise Filozofické fakulty, že se bývalý prorektor univerzity Martin Kovář dopustil plagiátorství. Rozsah jeho opisování označila komise za významný. Vyplývá to ze stanoviska komise, které univerzita zveřejnila na facebooku. Na možné Kovářovo opisování upozornili loni tři doktorandi. Kovář v souvislosti s případem v prosinci rezignoval na funkci prorektora a ke konci roku odešel i z fakulty. Obvinění z plagiátorství už dříve odmítl.

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).