Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

K nákupnímu centru na Horním lánu bude zajíždět více autobusů

 
neděle, 24. června 2018, 19:00

Více autobusových spojů bude v Olomouci od zářijové změny jízdních řádů zajíždět z městských částí Nedvězí a Slavonín k rozlehlému obchodnímu komplexu Haná na Horním Lánu. Tyto změny se týkají autobusové linky číslo 28, sdělil primátor Antonín Staněk (ČSSD).

„Na základě návrhu obyvatel Slavonína a Nedvězí, stejně jako komisí městských částí bude posíleno spojení do Horního Lánu. Celkem se jedná o pět párů spojů jak ve směru ze Slavonína tak z Nedvězí, aby se k centru dostali cestující z obou městských částí," uvedl Staněk. Ostatní plánované změny v jízdních řádech MHD jsou podle primátora už spíše kosmetické a týkají se autobusových linek číslo 14, 15, 25 a 31.

Další případné úpravy spojů Dopravního podniku města Olomouce podle primátora vyplynou ze sčítání cestujících na nové tramvajové lince U, která od jara zkušebně spojuje městské části Neředín a Nová Ulice.

„Zároveň k poslednímu dni v roce město ukončí tři smlouvy s obchodními centry City, Haná a Kaufland, které přispívají na provoz autobusových linek. Vzhledem k rostoucím obytným zástavbám v okolí nákupních center a množícím se požadavkům cestujících na četnější dopravní obslužnost bude vypovězení smluv znamenat, že město bude využití a nasazení těchto linek určovat samo," dodal Staněk.

DPMO, jehož stoprocentním vlastníkem je město, ročně v tramvajích a autobusech přepraví zhruba 55 milionů lidí.

Foto By User:Darwinek [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], from Wikimedia Commons

Kam dál?

FOTOGALERIE: Každý z běžců je vítěz! Podívejte se na fotky ze...

neděle, 24. června 2018, 09:15

Devátý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc nese přívlastek rekordní. O nové maximum závodu se totiž postaral vítěz a člen RunCzech...

Divadlu na cucky nové prostory na Dolním náměstí svědčí, návštěvnost...

sobota, 23. června 2018, 16:00

Až stoprocentní nárůst návštěvnosti zaznamenali zástupci olomouckého Divadla na cucky díky přestěhování scény z Wurmovy ulice na...

PŘEHLED: Podívejte se, jaké uzavírky budou platit v den olomouckého...

sobota, 23. června 2018, 13:00

V sobotu 23. června 2018 se město Olomouc opět stane centrem běžeckého dění. Devátý ročník závodu Mattoni 1/2Maraton Olomouc,...

Policisté na víkend chystají rozsáhlé kontroly. Zaměří se na...

sobota, 23. června 2018, 10:00

Již tento víkend se musí řidiči v Libereckém kraji připravit na zvýšené policejní kontroly. Dopravní policie startuje...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTOGALERIE: Na dálnici mezi Olomoucí a...

  • Řidič objížděl tramvaj stojící na zastávce....

  • VIDEO: Zfetovaný řidič ujížděl policii...

  • V remízku u benzínky na Pražské ulici byla...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Končí sbírky pro Dominika, Vanesu i Lukáše, přispět můžete do konce roku

S koncem roku bude ukončena i možnost přispět na sbírky pořádané městem Česká Lípa. Ve sbírkách Cesta domů pro Dominika a Pomoc pro Vanesu a Lukáše se zatím vybralo přes půl milionu korun.

Kvůli odolnosti proti antibiotikům umírá 500 lidí ročně

Kvůli infekcím způsobeným bakteriemi odolnými vůči antibiotikům zemře podle odhadů odborníků asi 500 lidí ročně. Podle průzkumu lékáren je pětina až polovina antibiotik lékaři v nemocnicích předepsána špatně, část lidí je navíc nesprávně užívá. Informace dnes zazněly na tiskové konferenci k Evropskému antibiotickému týdnu. Češi ročně spotřebují kolem 15 milionů balení antibiotik.

V čele Brna po letech opět žena. Markéta Vaňková se stala novou brněnskou primátorkou

Novou brněnskou primátorkou se dnes stala jednička kandidátky ODS Markéta Vaňková. V čele radnice vystřídala Petra Vokřála z hnutí ANO. Koalice ODS, KDU-ČSL, Piráti a ČSSD má v zastupitelstvu 33 mandátů z celkových 55. Vítěz voleb hnutí ANO skončí v opozici spolu s SPD. Rada Brna bude mít 11 členů, z toho deset uvolněných. Neuvolněný bude radní pro dopravu. Celkem bude 14 uvolněných zastupitelů, o tři víc než dosud.