Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté o víkendu kontrolovali sedm set aut, zjistili téměř sedmdesát přestupků

 
úterý, 26. června 2018, 15:00

V pátek 22. a v sobotu 23. června proběhla na Olomoucku dopravně bezpečnostní akce "X" – PRÁZDNINY. Ta byla zaměřena na dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy a dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, na telefonování za jízdy, technický stav aut a kontrolu dokladů.

„Policisté zkontrolovali 692 vozidel a zjistili 69 dopravních přestupků. Jeden přestupek byl oznámen do správního řízení. V průběhu akce byl zjištěn jeden řidič pod vlivem alkoholu – šetřeno jako přestupek na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,“ uzavřela policejní mluvčí Irena Urbánková.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Luboš Vrabec

Kam dál?

Předmět, který spadl z opravovaného mostu, poničil projíždějící auto

úterý, 26. června 2018, 10:30

Osmadvacetiletá řidička projížděla v pondělí 25. června 2018 po sedmé hodině ráno pod rekonstruovaným mostem na dálnici D46 ve...

Dvě osobní auta se střetla v křižovatce, jedno z nich zůstalo po...

pondělí, 25. června 2018, 17:00

V sobotu ráno došlo v Kostelci na Hané k dopravní nehodě dvou osobních aut. Při nehodě se zranily dvě osoby.

Na Novou Ulici dva měsíce nepojedou tramvaje, bude se rekonstruovat...

pondělí, 25. června 2018, 15:00

Kvůli plánované opravě tramvajové trati nebudou v Olomouci od 2. července do 28. srpna jezdit tramvaje mezi zastávkami Okresní...

Mladá řidička nezvládla řízení auta, skončila s ním ve stromu....

pondělí, 25. června 2018, 13:30

V sobotu po půl třetí odpoledne došlo ve Velkých Losinách k dopravní nehodě osobního auta, které řídila třiadvacetiletá řidička....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo jde na ruku uhelným elektrárnám. Chce jim povolit vypouštět do vzduchu skoro o polovinu více rtuti

Místo snahy o ochranu ovzduší, změna vyhlášky. Ministerstvo životního prostředí chce uhelným elektrárnám schválit 40% toleranci v měření toxické rtuti.

Pokřikování a zásah policie. V centru Prahy se sešli příznivci SPD i jejich odpůrci

Stovky lidí se odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí kvůli demonstraci sněmovního hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) proti "diktátu Evropské unie". V dolní i horní části náměstí se shromáždili i jejich názoroví oponenti. Situaci kontrolovali podle zpravodajů desítky policistů včetně těžkooděnců a členů antikonfliktního týmu. Některým potyčkám se zabránit nepodařilo a policejní těžkooděnci později vytlačili odpůrce SPD z místa konání akce.

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.