Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté o víkendu kontrolovali sedm set aut, zjistili téměř sedmdesát přestupků

 
úterý, 26. června 2018, 15:00

V pátek 22. a v sobotu 23. června proběhla na Olomoucku dopravně bezpečnostní akce "X" – PRÁZDNINY. Ta byla zaměřena na dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy a dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, na telefonování za jízdy, technický stav aut a kontrolu dokladů.

„Policisté zkontrolovali 692 vozidel a zjistili 69 dopravních přestupků. Jeden přestupek byl oznámen do správního řízení. V průběhu akce byl zjištěn jeden řidič pod vlivem alkoholu – šetřeno jako přestupek na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,“ uzavřela policejní mluvčí Irena Urbánková.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Luboš Vrabec

Kam dál?

Předmět, který spadl z opravovaného mostu, poničil projíždějící auto

úterý, 26. června 2018, 10:30

Osmadvacetiletá řidička projížděla v pondělí 25. června 2018 po sedmé hodině ráno pod rekonstruovaným mostem na dálnici D46 ve...

Dvě osobní auta se střetla v křižovatce, jedno z nich zůstalo po...

pondělí, 25. června 2018, 17:00

V sobotu ráno došlo v Kostelci na Hané k dopravní nehodě dvou osobních aut. Při nehodě se zranily dvě osoby.

Na Novou Ulici dva měsíce nepojedou tramvaje, bude se rekonstruovat...

pondělí, 25. června 2018, 15:00

Kvůli plánované opravě tramvajové trati nebudou v Olomouci od 2. července do 28. srpna jezdit tramvaje mezi zastávkami Okresní...

Mladá řidička nezvládla řízení auta, skončila s ním ve stromu....

pondělí, 25. června 2018, 13:30

V sobotu po půl třetí odpoledne došlo ve Velkých Losinách k dopravní nehodě osobního auta, které řídila třiadvacetiletá řidička....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.