Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Květiny v hlavní květinové expozici na jarní Floře Olomouc doplní sklářské umění

 
čtvrtek, 11. dubna 2019, 13:30

Krása květin a sklářské umění se prolne v hlavní expozici jarní etapy mezinárodní výstavy květin Flora Olomouc, která bude na olomouckém Výstavišti Flora od 25. do 28 dubna. Součástí jarní výstavy bude i mezinárodní floristická soutěž či přehlídka bonsají. Dnes to sdělila garantka výstavy Flora Olomouc Marie Doleželová.

Hlavní květinová expozice bude doplněna o sklářské umění

„Hlavní květinová expozice v pavilonu A nazvaná Strom života zavede návštěvníky do říše snů a fantazie, ve které se prolne krása květin se sklářským uměním. Třpyt a lesk dodá celé expozici sklo z firmy Preciosa, skláren Kavalierglass a z Centra sklářského umění a Huti František," uvedla Doleželová.

Hlavní expozice bude vytvořena podle návrhu přední české floristky Kláry Franc Vavříkové a opět nabídne oblíbenou večerní prohlídku, která je naplánována na pátek 26. dubna od 20:00 do 22:00. Komentovat ji bude autorka expozice.

ČTĚTE TAKÉ: Konec veteše na Floře Olomouc. Město reaguje na kritiku úrovně květinové výstavy

V jihovýchodním cípu Smetanových sadů pak bude historická oranžerie hostit první ročník mezinárodní floristické soutěže Oasis Visegrad Cup 2019, která je pořádána ve spolupráci se Svazem květinářů a floristů ČR.

Jarní etapu Flory, kterou každoročně navštíví desítky tisíc lidí, tradičně doplní veletrh zahradní mechanizace Hortifarm a jarní zahradnické trhy. Zahrádkáři a kutilové si na Výstavišti Flora budou moci vybrat z pestré nabídky květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků či zahradnických pomůcek.

„Soutěže se zúčastní osm floristů a utkají se ve třech soutěžních kategoriích. Soutěž startuje již ve středu 24. dubna a poslední soutěžní kategorii mohou přijít podpořit návštěvníci do pavilonu A ve čtvrtek v rámci jarní Flory. Soutěžní práce budou moci návštěvníci jarní Flory vidět až do ukončení výstavy," uvedl tajemník Svazu květinářů a floristů Tomáš Svoboda.

PSALI JSME: Jak se vám líbí letošní expozice Jarní Flory?

Expozice Včelí pastva na galerii v hlavním pavilonu A představí návštěvníkům medonosné a nektarodárné rostliny. „Cílem expozice je poukázat na problém ubývání včelstev a dalších druhů hmyzích opylovačů. Stresem zasažený hmyz snadněji podléhá nemocem a cizopasníkům. Na vině je nevhodná fragmentace krajiny, ztráta přírodních stanovišť a zejména používání pesticidů," uvedl jeden z vystavovatelů Jiří Uhlíř.

Česká bonsajová asociace přichystala mezinárodní výstavu bonsají a suiseki, která bude v pavilonech G a H. „Bude zde představeno mimo jiné staré umění miniaturizace stromů a jejich pěstování v miskách," dodala Doleželová.

Napsal(a) ČTK | Foto Jakub Wittka

Kam dál?

Fashion Event Dotek již potřetí podpoří organizaci Mamma HELP

středa, 10. dubna 2019, 20:30

Studentská nezisková událost Fashion Event Dotek zavítá letos poprvé do hanácké metropole Olomouc. Uskuteční se již tuto sobotu...

Jubilejní desátý ročník oblíbeného LATINO URBANO FESTU rozpumpuje už...

středa, 10. dubna 2019, 19:30

Všem, kterým lahodí rytmy latinskoamerické hudby, pozor – Urbano latino fest je opět tu! A jubilejní 10. ročník tohoto populárně...

Část areálu poutního místa na Boží hoře byla prohlášena kulturní...

středa, 10. dubna 2019, 17:00

Ministerstvo kultury zařadilo na seznam tři ze sedmi nemovitostí, které navrhovali památkáři, a jež tvoří ucelený soubor....

Na Zelený čtvrtek budou mít návštěvníci v NH hotelu možnost ochutnat...

středa, 10. dubna 2019, 15:46

Velikonoce jsou obdobím lidových tradic spojených s vítáním jara, ale bezpochyby také specifickým jídelníčkem - mazanec,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.

Policie stíhá pět fanoušků Jablonce. V kuklách po derby napadli příznivce Slovanu

Liberečtí kriminalisté zahájili trestní stíhání pěti fanoušků jabloneckého fotbalového klubu. Viní je z napadení skupinky příznivců libereckého Slovanu, ke kterému došlo po derby. Pětici za výtržnictví hrozí dva roky vězení.

VoteWatch: Čeští europoslanci patřili mezi ty s větším vlivem

Čeští europoslanci se v nyní končícím složení europarlamentu neztratili. Nezávislý bruselský server VoteWatch.eu, který dlouhodobě sleduje a analyzuje evropské politické dění, dnes zveřejnil svůj pohled na práci končícího europarlamentu. Kromě jiného z něj vyplývá, že při zohlednění velikosti země byli čeští europoslanci druhou nejvlivnější skupinou po Belgičanech a před Finy.