Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Loď Kordulka už je na Bečvě, její kapitán chystá pro tuto sezónu novinky

 
sobota, 8. června 2019, 09:46

Začíná druhá lodní sezona na přerovské řece Bečvě, kam se přemístila jedna z olomouckých výletních lodí. Kordulkou, která zdejší řeku brázdí, se loni v létě svezlo několik set lidí. Plavby, které startují dneškem, bude i letos doprovázet výklad kapitána o historii města, ale i zdejší přírodě a průmyslu. Letošní sezonu obohatí řada novinek, řekl provozovatel vyhlídkových lodí Šimon Pelikán.

„Loňská sezona byla první, kdy jsme chtěli oživit řeku Bečvu a celkově nábřeží v Přerově. Záměrem bylo také poukázat na historii města, přírodní i průmyslovou část. To, co jsme očekávali, že to bude pro lidi atraktivní a budou mít zájem, se potvrdilo. Přišly stovky návštěvníků a sezonu hodnotíme jako pozitivní," uvedl Pelikán.

Důvodem loňského stěhování výletní lodě z Olomouce do Přerova jsou rozsáhlá protipovodňová opatření, které se nyní budují na řece Moravě v Olomouci, kde tak zůstává pro výletníky jako jediná loď Marie Terezie. V Přerově počítají provozovatelé s více sezonami, tu letošní hodlají oživit dalšími novinkami. „Letos chystáme koncept, který funguje v Olomouci ... Jde o nabídku pro školní výlety, degustační soukromé plavby a kulturní akce, které chceme dělat na nábřeží Bečvy," doplnil provozovatel. Chybět nebudou tradiční rodinné, firemní a rozlučkové plavby.

Přerovské přístaviště se nachází u Centra Mlýn na pravém rohu Bečvy hned naproti historických hradeb. Výletní loď Kordulka pojme 12 cestujících. Dříve několik let brázdila řeku Moravu, předloni k ní přibyla mladší sestra Marie Terezie se stejnou kapacitou. Plavit se po řece Bečvě na palubě Kordulky se budou moci návštěvníci ode dneška do poloviny října v režimu stejném jako loni, tedy ve všední dny úterý až pátek v odpoledních hodinách. O víkendu bude loď jezdit po celý den. V letních měsících se plavby uskuteční v případě zájmu také dopoledne, dodal Pelikán. Rezervace je možná na stránkách www.plavbyprerov.cz.

Napsal(a) ČTK

Kam dál?

VÍKEND PODLE DRBNY: Vyzkoušejte si parkour, popovídejte si o...

pátek, 7. června 2019, 18:00

O víkendu v našem kraji proběhnou různé kulturní akce. Ať už jste milovník hudby, přírody nebo sportu, určitě si přijdete na své.

Rodinný festival Funfest nabídne zábavu pro všechny. Na své si...

čtvrtek, 6. června 2019, 17:00

Na Korunní pevnůstce bude v neděli 16. června probíhat rodinný festival Funfest. Akce se bude konat od 10:00 do 19:00.

Šumperská boží muka se stala kulturní památkou. Jsou spjatá s...

středa, 5. června 2019, 22:00

Šumperská boží muka spjatá s čarodějnickými procesy se stala kulturní památkou. Na seznam ji zařadilo ministerstvo kultury na...

Po padesáti letech se Hranicemi projde průvod mapující dějiny města

středa, 5. června 2019, 20:30

Hranicemi na Přerovsku projde v sobotu po 50 letech historický průvod připomínající 850 let od jejich založení. Čítat bude až 350...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.