Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Vychutnejte si hudbu na Náměšťfestu, zajezděte si na longboardu nebo uctěte památku Mistra Jana Husa

 
pátek, 5. července 2019, 18:00

Dobré jídlo, skvělá zábava, parádní hudba a nezapomenutelné okamžiky vám nabídnou zajímavé kulturní a sportovní akce v našem kraji.

SOBOTA

Náměšťfest startuje od 10:00 v Náměšti na Hané. Vystoupí Žlutý pes, Slza, Mirai a mnoho dalších. Na gurmány čekají nejlepší burgery, regionální pivo a i vegetariáni si přijdou na své. Děti se zabaví u pohádek nebo v dětské zóně a malé i velké jistě zaujme výstava nových aut nebo Yoga akademie. Děti mají na akci vstup zdarma, dospělé vstupné vyjde na 450 korun a děti do deseti let 250 korun.

PSALI JSME: Na Náměšťfestu vystoupí Voxel, Mirai a další. Akce nabízí bohatý doprovodný program pro dospělé i děti

Oslavy k uctění památky Mistra Jana Husa se budou konat před třetí hodinou odpoledne v areálu Doly v Horce nad Moravou. Na místě budou k vidění hasičská vozidla, ukázky práce policie, hasičů a Červeného kříže. Na návštěvníky čeká bohatý zábavný program. Celé odpoledne bude hrát k tanci a poslechu Postřelmovská Muzika a od 19:00 Country Pracka.

PSALI JSME: V Horce nad Moravou pořádají dobrovolní hasiči oslavy k uctění památky Mistra Jana Husa

Na fotbalovém hřišti ve Vilémově odstartuje pátý ročník velmi oblíbených Her bez hranic. Vesnické týmy čeká zápolení v netradičních disciplínách, a tak o zábavu rozhodně nouze nebude. Od 20:00 se návštěvníci mohou těsit na letní karneval a celá akce vyvrcholí ohňostrojem. Vstupné na akci je zdarma.

PSALI JSME: Hry bez hranic ve Vilémově nabídnou den plný zábavy, nebudou chybět zábavné soutěže i dobré jídlo a pití

Vyznavači jízdy na longboardu se prohánějí po slavné závodní trati Ecce Homo ve Šternberku. Do akce Ecce Homo Freeride se můžete zapojit kdokoliv. Je totiž určena pro začátečníky i pokročilé bez věkového omezení. Zúčastnit by se mělo více než sto jezdců i z Maďarska a Slovenska. Pořadatelé chystají klasické freeride (jízdy z kopce dolů) i ranní jízdy, Dalovský trip a noční palby. Jezdit se bude od rána do večera, za jakéhokoliv počasí.

PSALI JSME: Na Ecce Homo budou od čtvrtka do neděle jezdit závodníci na longboardech

NEDĚLE

Jízda králů v Doloplazech začne 6. července, kdy bude hodová zábava, ta vyvrcholí koncertem Revivalu Věry Špinarové. K tanci a poslechu zahraje NEGATIV a na návštěvníky bude čekat bohaté občerstvení. O den později se v 11:00 bude konat slavnostní krojovaná mše, po které všechny čeká bohatý kutlurní program. Budete moci zhlédnout ukázky dobové techniky a řemesel, zúčastnit se Hanáckého trojboje, průvodu královy družin nebo si užít vystoupení dechové kapely Věrovanka.

PSALI JSME: Jízda králů v Doloplazech nabídne krojovanou mši, koncert Věrovanky a jarmark

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com, Facebook Pavlína Frelichová, Městys Náměšť na Hané, SDH Horka nad Moravou, Dacebook Ecce Homo Freeride

Kam dál?

Hvězdou letošního ročníku Colores Flamencos bude virtuózní sevillský...

středa, 3. července 2019, 16:30

Roztančená olomoucká náměstí, flamenkové workshopy, koncerty, gastronomické večery a famózní galavečer, na kterém vystoupí...

Aktualizováno 3. července 2019, 15:30

Staněk vyhlásil výběrové řízení na nového ředitele Muzea umění....

středa, 3. července 2019, 13:45

Ministr kultury a bývalý primátor Olomouce Antonín Staněk vyhlásil výběrové řízení na nového ředitele Muzea umění Olomouc. V...

V Horce nad Moravou pořádají dobrovolní hasiči oslavy k uctění...

středa, 3. července 2019, 15:00

Sbor dobrovolných hasičů z Horky nad Moravou pořádá již poněkolikáté Oslavy k uctění památky Mistra Jana Husa. Jako obvykle se...

Studenti vystavují v Galerii Caesar proměnu olomoucké Třídy Svobody

středa, 3. července 2019, 07:30

Prostřednictvím modelu, prostorových schemat i projekce zachycuje pohled na proměnu olomoucké Třídy Svobody nová výstava v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.