Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Vraťte se zpět v čase v zámeckém parku, užijte si Pivní a gulášové slavnosti a zatancujte si s Míšou Růžičkovou

 
pátek, 19. července 2019, 18:00

Děti vezměte na dětskou diskotéku s Míšou Růžičkovou. Zajeďte se pokochat historickými kočáry nebo si udělejte radost na Flerjarmarku. Gurmány jistě potěší Pivní a gulášové slavnosti.

SOBOTA

Dvanáctý ročník Pivních a gulášových slavností nabídne dobrou hudbu, pivo a skvělý guláš. Letos se slavnosti budou konat 20. července v zámecké zahradě ve Velkém Týnci.

PSALI JSME: Pivní a gulášové slavnosti ve Velkém Týnci letos nabídnou Linu Mayer nebo Mňágu a Žďorp

Flerjarmark je tradiční trh, na který si můžete přijít koupit originální šperky, mýdla, svíčky, oblečení nebo pletené a šité doplňky. Na místě zakoupíte díla tvůrců z okolí. Přijďte se pokochat na Dolní náměstí v Olomouci od  10:00.

Pohárová soutěž mužů, žen a veteránů odstartuje v sobotu v 10:00. Pro malé návštěvníky bude připraven skákací hrad, soutěž v dětském TFA i večerní promítání. Akce se koná v Lošticích na Sokolském hřišti. Vítáni jsou všichni příznivci požárního sportu.

Rockové léto začne už ve 12:00 v Července u Litovle. Výtěžek bude věnován do onkologického centra. Vstupné vás na místě vyjde na 300 korun, děti do deseti let mají vstup zdarma.

Josefkol 2019 nabídne bojovou show, přehlídku historických kočárů nebo templářské rytíře. Akci můžete navštívit v sobotu i neděli. Josefkol se zde bude konat již po dvanácté a doprovázet ho bude doprovodný program. Zajeďte do zámeckého parku v Čechách pod Kosířem a vraťte se zpátky v čase.

PSALI JSME: Víkend bude v Čechách pod Kosířem patřit historickým kočárům, koňským spřežením a mistrům 19 řemesel. Koná se Josefkol 2019

Noční minigolfový turnaj se bude hrát v Grygově od 20:30. Pokud jste milovníci golfu, pak si přijďte zahrát. Startovné stojí 130 korun a je v něm zahrnuta hra, pivo nebo nealko a lehké občerstvení. Registrace je možná pouze do 20:00.

 

NEDĚLE

Zpíváme a tančíme s Míšou na hradě Šternberk 2019 tak zní název akce, která nadchne hlavně děti. Míša Růžičková je velmi oblíbená dětská umělkyně, která roztancuje a rozezpívá malé i velké. Brány hradního parku se pro návštěvníky otevřou v 15:00. Vstupné bude stát 130 korun pro děti i dospělé, ale děti do dvou let mají vstup zdarma. Vystoupení začně v 16:00 a potrvá asi hodinu. K dětské diskotéce bude připraven doprovodný program jako malování na obličej, trampolína a dětské dílničky.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Facebook Trhy, akce, Flerjarmarky v Olomouci a Přerově, Hasiči města Loštice, Vladimír Vařeka, Zámek Čechy pod Kosířem, Státní hrad Šternberk, minigolf Grygov

Kam dál?

Ve Smetanových sadech vystoupí Mirai a Voxel v rámci ÓČKO Tour De...

čtvrtek, 18. července 2019, 19:00

Milovníci skvělé hudby se mohou těšit na ÓČKO Tour De Park 2019. Hudební akce odstartuje 23. července v 18:00 ve Smetanových...

VIDEO: Skupiny Stracené Ráj a 3day nahráli pro litovelské pivo letní...

středa, 17. července 2019, 14:27

Posluchače rádií na Hané čeká od července nová letní písnička s názvem Všude dobře, u nás nejlépe. Nahrála ji dnes už legendární...

Víkend bude v Čechách pod Kosířem patřit historickým kočárům, koňským...

pondělí, 15. července 2019, 15:00

V sobotu 20. července a v neděli 21. července se v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem bude konat 12. ročník již tradiční akce...

Pivní a gulášové slavnosti ve Velkém Týnci letos nabídnou Linu Mayer...

sobota, 13. července 2019, 10:00

Dvanáctý ročník Pivních a gulášových slavností nabídne dobrou hudbu, pivo a skvělý guláš. Letos se slavnosti budou konat 20....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.