Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Olomouci proběhne druhý ročník Oktobeer Festu

 
čtvrtek, 10. října 2019, 17:00

V pátek a sobotu 11. a 12. října 2019 v letním kině v Pekární ulici v Olomouci potečou hektolitry piva. Konají se pivní svátky.

Olomoucké letní kino přivítá lokální pivovary, lokální kapely, lokální potraviny a spoustu místních lidí. Vstupné na akci je dobrovolné a půjde účinkujícím kapelám. Vezměte si vlastní krýgly, nebo nás podpořte v ekologii a vyzvedněte si zálohovaný kelímek, který si můžete odnést domů.

Brány areálu se otevřou v pátek 11.10. v 17:00 a v sobotu ve 14:00. Na programu jsou pro každý den tři koncerty, soutěže a pravá podzimní atmosféra.

K dispozici bude vytápěný stan. Více informací najdete na Facebooku události a na webu Letního kina Olomouc.

Napsal Iveta Zdařilová | Foto pixabay.com

Kam dál?

Přerovská knihovna slaví 100. výročí. V galerii se chystá rozsáhlá...

středa, 9. října 2019, 22:00

Stoleté historii přerovské knihovny bude od příštího týdne věnována rozsáhlá výstava v Galerii města Přerova. Expozice...

RECENZE: Jak je důležité míti Filipa je povedená komedie plná...

středa, 9. října 2019, 19:00

Olomoucký kabaretní soubor Nabalkoně již od minulého roku hraje klasickou konverzační komedii Oscara Wildea Jak je důležité míti...

PROGRAM: Podívejte se na program letošních vánočních trhů. Stromeček...

pondělí, 7. října 2019, 10:10

Vánoční trhy v centru Olomouce letos začnou 22. listopadu, kdy se také rozsvítí slavnostně vánoční stromeček. Program vánočních...

Divadlo na cucky uvádí první premiéru letošní sezóny. Jde o pohádku...

sobota, 5. října 2019, 18:00

Olomoucké Divadlo na cucky uvádí první premiéru své sezony, pohádku Tři oříšky. Jde o autorskou interpretaci známé pohádky o...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.