Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Anketa 7 divů Olomouckého kraje je u konce, vyhrál Mariánský sloup v Uničově

 
pátek, 22. ledna 2016, 14:37

Ve třetím ročníku ankety 7 divů Olomouckého kraje zvítězil Mariánský sloup v Uničově. Může proto nosit titul Největší div Olomouckého kraje roku 2015. Ocenění dnes od organizátorů převzal starosta města Dalibor Horák.

Mariánský sloup stojící na centrálním Masarykově náměstí podpořilo 753 účastníků ankety a památka tak získala zhruba třetinu z celkového počtu 2 199 hlasů. Starosta Dalibor Horák to přičítá jak významu samotného díla postaveného jako poděkování za záchranu města před husity tak i kampani na sociálních sítích, která volbu uničovského sloupu podporovala. 

Na druhém místě v 3. ročníku ankety skončila zrekonstruovaná Tančírna v Račím údolí u Javorníku. Obnovené výletní místo se secesní restaurací obdrželo 290 hlasů. Třetí příčku obsadil poutní kostel v Dubu nad Moravou s 232 hlasy. 

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v pátek 22. ledna v rámci zahájení veletrhu Tourism Expo na olomouckém výstavišti. 

Anketa 7 divů Olomouckého kraje se vrátila po dvouleté pauze. První dva ročníky pořádal v letech 2011 a 2012 přímo Olomoucký kraj z iniciativy tehdejšího hejtmana Martina Tesaříka. Zvítězila v nich Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně a Rychlebské stezky. Po rozhodnutí krajské samosprávy v organizaci akce nepokračovat se loni obnovy ankety ujal původní produkční tým. 

Hlasování probíhalo výhradně prostřednictvím internetu na www.7divukraje.cz, podrobnosti organizátoři průběžně zveřejňovali na Faceboku na adrese www.facebook.com/7divuok. 

Pořadí na prvních sedmi místech

1. Mariánský sloup v Uničově - 753 hlasů

2. Tančírna v Račím údolí u Javorníku - 290 hlasů

3. Poutní kostel v Dubu nad Moravou - 232 hlasů

4. Největší tesařská sekera na světě - 169 hlasů

5. Národní dům v Prostějově - 136 hlasů

6. Jezernické železniční viadukty - 74 hlasů

7. Vodní dílo Nečíz v Litovli - 73 hlasů

Čtěte více:

Tisková zpráva | Foto Cheva (Wikipedia)
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

RECENZE: Jak dopadla Renčova ambiciózní Lída Baarová?

čtvrtek, 21. ledna 2016, 10:35

„Nejočekávanější film roku“ je tady! Hlásají velké poutače a plakáty. Jestli nevíte, o co se jedná, tak by to prý měl...

Pražští studenti z DAMU se představí v Olomouci s hrou, inspirovanou brakovou literaturou

pondělí, 18. ledna 2016, 15:44

Mladá generace divadelníků - 11:55 (čti zapět dvanáct) navštíví na přelomu ledna a února Zlín, Brno, Ostravu a Olomouc....

Kulturní dům ve Šternberku zažije hru Rukojmí bez rizika s Václavem Vydrou či Janem Šťastným

pondělí, 18. ledna 2016, 12:57

Pondělí 25. ledna se bude ve šternberském Kulturním domě nést v duchu francouzské komedie s lehkou příchutí kriminální...