Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V olomoucké zoo se narodilo mládě binturonga

 
pátek, 29. ledna 2016, 16:04

Ve středu 27.1. panovalo v Zoo Olomouc všeobecné veselí. Binturongům Gerrrymu a Terezce se totiž narodilo mládě, v pořadí už páté.

Binturong je šelma patřící do čeledi cibetkovitých. Je to stromová cibetka, která k orientaci a pohybu používá i mohutný dlouhý ocas. Binturongové žijí především v deštných pralesích jihovýchodní Asie. V angličtině se jim také říká "bearcat", což v češtině doslova znamená "mědvědokočka".

"Mládě vypadá v pořádku, matka se o něj stará, ale je s ním zatím schovaná v porodním boxu. Ošetřovatelé se snaží rodince dopřát maximální soukromí a klid. Proto zatím nemáme fotografii ani z dálky a nevíme ani pohlaví mláděte," řekla tiskový mluvčí Karla Břečková.

V olomoucké zoo se s binturongy návštěvníci poprvé setkali v roce 1990. Tehdy se postupně narodila 3 mláďata. Od roku  1998 se nedařilo sestavit nový chovný pár. Až nynější páreček Gerry a Terezka přivedli na svět své první mládě v roce 2012 a odchovy se začaly opět dařit. Nynější potomek je jejich pátý.

"Chování rodinky budeme bedlivě sledovat. Na pavilonu šelem probíhá oprava jednoho z velkých akvárií, která s sebou nezbytně nese zvýšenou hlučnost. Věříme, že si matka na probíhající práce před porodem už zvykla a bude o mládě pečovat stejně vzorně jako v předchozích případech," dodala Břečková.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto Zoo Olomouc
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

ANKETA: Na internetu visí petice za obnovení olomouckého orloje. Podepsali byste?

pátek, 29. ledna 2016, 11:36

Na internetu se na začátku ledna objevila, petice, jejíž podepsáním souhlasí dotyčný s uvedením olomouckého orloje do...

Anketa 7 divů Olomouckého kraje je u konce, vyhrál Mariánský sloup v Uničově

pátek, 22. ledna 2016, 14:37

Ve třetím ročníku ankety 7 divů Olomouckého kraje zvítězil Mariánský sloup v Uničově. Může proto nosit titul Největší...

RECENZE: Jak dopadla Renčova ambiciózní Lída Baarová?

čtvrtek, 21. ledna 2016, 10:35

„Nejočekávanější film roku“ je tady! Hlásají velké poutače a plakáty. Jestli nevíte, o co se jedná, tak by to prý měl...