Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

VIDEO: AFO představilo znělku festivalu, je založená na triku filmů Karla Zemana

 
úterý, 12. dubna 2016, 14:54

Byly to hodiny práce a soustředění se pod tíhou frekvencí. Nyní se vám představuje v plném znění. Oficiální znělka Academia film Olomouc je na světě a z hlavy ji jen tak nedostanete. Bude vašim portálem do světa vědeckého bádání před každým dokumentem. Festival letos promítne přes 120 filmů pro široké divácké spektrum.

„Letošní programovou skladbu festivalu skrz naskrz protíná sekce Space & Place, která reflektuje prostor a místo pro náš život v současnosti i budoucnosti. Režijní tandem předvádí hotovou filmařskou iluzi a kouzlo její následné dekonstrukce, celkový sci-fi efekt pak podporuje hudební motiv Vaška Hrušky. Spojení daného vizuálu a mimozemského zvuku skutečně vzbuzuje dojem, že kluci celou znělku točili zavření někde v hangáru v Oblasti 51," řekl Ondřej Čížek, mluvčí festivalu.

Znělka je trochu psycho, trochu sci-fi, trochu tajemná. Ohlašující příchod jiných civilizací, vibrující nevyřčenými otázkami, pulzující jako ulice po dobu festivalu. Každý v ní slyšíme něco jiného. Pusťte si znělku a dejte průchod své vlastní interpretaci. Na jakém triku je založená?

„Znělka je založena na perspektivním triku. Bez něj by se neobešel jediný film Karla Zemana. Jemu práci ulehčovala, mohl tak natáčet pravěké ještěry jen se zmenšenými modely nebo dostat do záběru fantaskní architekturu. My jsme řešili jinou otázku - jak originálně interpretovat letošní vizuál, jehož zásadní složkou je mimo grafický motiv unikátní zrcadlový materiál. Rozhodli jsme se právě pro práci s materiálem a sestavili model plakátu rozložený v prostoru. Představuje iluzi, kterou jen nepatrný pohyb kamery rozbíjí na základní částice. Nejdůležitější je pak to, aby šlo znělku sledovat pořád dokola a nepřestala diváka bavit," řekl režisér znělky Ondřej Hruška.
 

 
Ještě horká, fungl nová znělka #AFO51

Vyšťourala jsem nějaké novinky z Academia Film Olomouc! Koukněte exkluzivně na právě odtajněnou znělku festivalu! Líbí? :) #AFO51

Posted by Olomoucká Drbna on Tuesday, April 12, 2016

 

Čtěte více:

Napsal(a) Dominika Konečná
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Šantovku ovládne v sobotu Trick 'n' roll, představí se jezdecké špičky MTB a BMX kol

úterý, 12. dubna 2016, 13:53

Myslela jsem si, že jsem za svůj život toho viděla a slyšela relativně dost. Ale když jsem se dozvěděla, že se v...

Olomouc zažije jedinečné vystoupení šaolinských mnichů, je téměr vyprodáno

sobota, 9. dubna 2016, 11:47

Už jen několik posledních vstupenek nabízí ticketstream.cz na Shaolin Kung Fu Show, která se koná 12. dubna 2016 v...

RECENZE: Jaký je filmový příběh poslední popravené ženy v Československu, Olgy Hepnarové?

pátek, 8. dubna 2016, 15:25

Snímek napsaný a režírovaný Tomášem Weinrebem a Petrem Kazdou zobrazuje život poslední zavražděné ženy na území...