Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Na schody k vile Primavesi se už potřetí vrátí festival Michalský výpad

 
pátek, 13. května 2016, 14:45

Konec května, skvělá hudba a schody vedle vily Primavesi mají už třetí rok něco společného. I letos se tady chystá festival Michalský výpad a i letos slibuje program plný výborných interpretů. K tanci a poslechu zahraje 21. května třeba olomoucký producent Bunny Club nebo brněnští Dirty Picnic. A pokud jste o nich nikdy neslyšeli, ještě nehažte flintou do žita. Bude to lepší, než kdejaký revival.

Začněme od konce. Dirty Picnic mají svou základnu v Brně, kde teď jedou jeden koncert za druhým. „Nedávno totiž vydali nové album Soft Cut a při jeho nahrávání rozhodně nešlápli vedle,“ popisuje pořadatel Michalského výpadu Mikuláš Daněk. Zvuk stojí na mixu syntezátorů a vokálu, který běhá někde mezi osmdesátými léty a cestou do vesmíru v roce 2020. Pro opravdové fajnšmekry stojí za to podotknout, že Soft Cut vyšlo na kazetě, takže walkmany s sebou. 

Olomouckou produkci bude reprezentovat Martin Zajíček aka Bunny Club, jehož hudba míchá synth pop, deep house, funky a soul. Na schodech ale nebude sám. „Martin vystoupí společně s instrumentalistou, který jeho tvorbu doplní o živý hudební nástroj. O jaký, to si chce nechat pro sebe jako překvapení,“ vysvětluje Mikuláš Daněk.

Tím ale line up zdaleka nekončí. Svoje polínka přiloží i Andreas Rund, a i když by se podle jména mohlo zdát, že na festival přiletí z Berlína, má to jen pár zastávek autobusem. To ale neznamená, že jeho produkce není světová – sám totiž zrovna podepsal novou smlouvu se švédským vydavatelstvím Comorbid Records a vypadá to, že nepřestává pracovat na nových věcech. Na Výpad připravuje speciální slow-mo set, ve kterém nebudou chybět ani vizualiza​ce.

Jak už bývá zvykem, vyplní festivalové odpoledne svými selekcemi taky špičkoví olomoučtí djs. „Zaskočí Zlatomil a matadoři místní elektronické scény MI, kteří se mimo jiné starají o chod Metro Chill Out Clubu. Aby to ale nebylo celé jen o muzice, bude se v průběhu festivalu taky malovat. O to se postarají Tereza Srostlíková a Jiří Dosoudil z Chaoscompany,“ dodává Mikuláš Daněk.

Festival startuje 21. května ve 14 hodin a zavře ho úder desáté večerní. A komu by pořád nestačilo, může pokračovat na afterparty do již zmiňovaného Metra.

Čtěte více:

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

V pátek třináctého se otevřou pro veřejnost všechny požární stanice profesionálních hasičů

čtvrtek, 12. května 2016, 11:18

Stalo se již tradicí, že se vždy v pátek 13. otevřou všechny požární stanice profesionálních hasičů v kraji veřejnosti....

Zítra uvede Divadlo Tramtarie premiéru černé komedie Děkujeme, že zde kouříte!

neděle, 8. května 2016, 09:17

Nezávislé profesionální Divadlo Tramtarie uvede v pondělí 9. května čtvrtou premiéru sezóny 2015/2016. Po divácky...

Přístí týden začíná jubilejní dvacátá Divadelní Flora, na co se můžeme těšit?

sobota, 7. května 2016, 19:16

Do Olomouce se v květnu sjedou divadelníci ze všech koutů Evropy. Jubilejní dvacátý ročník mezinárodního festivalu...