Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Letní kino má nového nájemce! Vznikne tam nové pódium s posezením i přírodní hřiště

 
středa, 18. května 2016, 10:14

Rada města v úterý na svém zasedání odsouhlasila dlouhodobý pronájem areálu letního kina. Na 10 let ho pronajala sdružení subjektů Spolek přátel olomouckého jazzu a obchodní společnosti Chomout. Spolek uspěl se svým konceptem v konkurenci dvou dalších uchazečů.

Rada města se při výběru nejlepšího záměru neohlížela jen na cenu, ale také na kvalitu předloženého záměru z hlediska ekonomického výhledu, harmonogramu přípravy, realizace a zprovoznění celého areálu, prim hrály i reference.

"Přeložený záměr, jehož stěžejní parametry jsou rovněž zakotveny do nájemní smlouvy, tak přináší řadu zajímavých aktivit. V prvé řadě se chce nájemce zaměřit na přední část areálu při vstupu do Pekární ulice, kde má vzniknout odpovídající gastronomické zázemí a sociální zařízení, nové posezení s pódiem pro kulturní aktivity nebo přírodní hřiště. V dalších etapách se chtějí zaměřit na prostor amfiteátru," řekl náměstek primátora Filip Žáček.

Základní úpravy by měly proběhnout v horizontu několika dalších let, ohledy musí být brány zejména na potřeby památkové ochrany lokality a zájmy ochrany životního prostředí.

"Mně osobně předmětný projekt nejvíce zaujal tím, že z předložených záměrů právě tento chce svou nabídkou služeb, které by měl areál nabízet, oslovit co nejširší spektrum obyvatel města a turistů," řekl Žáček.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto Veronika Krejčí
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

Reklama
 
 

Kam dál?

Milovníci kávy, zpozorněte! V Olomouci se bude konat Olomoucký den kávy

úterý, 17. května 2016, 14:01

Třetí květnová sobota bude v Olomouci ve znamení kávy. 21. května se totiž v našem městě odehraje Olomoucký den kávy,...

Vydejte se po stopách vědecké knihovny, v úterý můžete nahlédnout i do červeného kostela

pondělí, 16. května 2016, 09:52

V úterý 17.5. budou mít zájemci jednu z mála šancí, jak se dostat do útrob Červeného kostela, a to v rámci akce Vědecké...

Na schody k vile Primavesi se už potřetí vrátí festival Michalský výpad

pátek, 13. května 2016, 14:45

Konec května, skvělá hudba a schody vedle vily Primavesi mají už třetí rok něco společného. I letos se tady chystá...