Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Modrá je Olomouci souzená, začíná natáčení filmu Miluji tě modře

 
sobota, 28. května 2016, 12:00

Po nedávném úspěchu Modrých stínů z pera místního spisovatele Michala Sýkory, jehož značná část se točila zde v Olomouci, k nám znova přijede natáčecí štáb.

Jak to tak vypadá, tak je modrá barva Olomouci souzená. Necelé tři měsíce zpátky měla na České televizi premiéru čtyřdílná krimi série Modrých stínů, která přímo navazovala na Případy pro exorcistu. A nyní budou světla reflektorů znova osvětlovat Olomouc.

V čase od 31. 5. do 7. 6. 2016 můžete po Olomouci a hlavně ve Vlastivědném muzeu zahlédnout slavné osobnosti jako je například Denisa Nesvačilová, Václav Jílek, Hana Vagnerová, Miroslav Táborský, Marek Vašut, Vladimír Kratina, Ljuba Krbová nebo Matouš Ruml a další.

S potěšením můžeme oznámit, že se bude dne 1. 6. od 7.00 do 19.00 hodin natáčet v prostorách  Vlastivědného muzea v Olomouci. Naše muzeum také poskytne po celou dobu natáčení zázemí filmovému štábu,“ řekla tisková mluvčí muzea Renáta Fifková.

Režie filmu se chopí Miloslava Šmídmajer, který stál za filmy Peklo s princeznou, Probudím se včera a producentsky se podílel na Vejšce, Jak se krotí krokodýli, Pojedeme k moři a nejnověji také na filmu Dvojníci. Romantická komedie vychází ze scénáře Jaroslava Papouška, který však před jeho realizací zemřel na infarkt. Papoušek byl hlavním scénáristou rané tvorby režiséra Miloše Formana a spolu vytvořili nezapomenutelné filmy Černý Petr, Lásky jedné plavovlásky a Hoří, má panenko.

Miroslav Šmídmajer

Film je příběhem nesmělého historika umění Karla, kterého okouzlí krásná, živelná a ztřeštěná Tereza. Jako to tak bývá, budou muset ke šťastnému konci projít nejednou zkouškou. A na to, jak to celé dopadne se můžete přijít podívat na začátku příštího roku do kin. 

Čtěte více:

Napsal Petra Kornetová | Foto Wikipedie.cz
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

V olomoucké nádražní hale se bude koncertovat, kolemjdoucí uslyší třeba operní árie z Figara

pátek, 27. května 2016, 17:02

Nádražní halou v Olomouci se ve středu 1. června rozezní operní árie. Nevšední koncert se koná v rámci projektu...

RECENZE: Správní chlapi – hledání pornofilmu ještě nebylo zábavnější

čtvrtek, 26. května 2016, 17:39

Sedmdesátá léta, prsa, přestřelky, hlášky a ještě jednou prsa. Takže by se dalo říct, že ve filmu Správní chlapi v...

Pevnost poznání o víkendu otevře výstavu map, představí také 3D tiskárnu

čtvrtek, 26. května 2016, 10:00

Výstava netradičních map, tištěných na všemožných materiálech i ve 3D formátech, se otevře veřejnosti už tuto sobotu a...