Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Vydejte se po stopách dávných živočichů s výstavou ve Vlastivědném muzeu

 
čtvrtek, 9. června 2016, 12:10

V olomouckém Vlastivědném muzeu probíhá od 9. června výstava Zkamenělé stopy. Její návštěvníci se mohou díky komentovaným prohlídkám dozvědět zajímavosti o dávno vyhynulých živočiších.

Výstava je výsledkem spolupráce Vlastivědného muzea s Muzeem a galerií v Prostějově a Přírodovědeckou fakultou Univerzity Palackého. Autoři výstavy Tomáš Lehotský a Vladimíra Jašková se zaměřují na studium fosilních stop. Cílem Zkamenělých stop je přiblížit návštěvníkům tohle nové odvětví paleontologie.

„Takto ucelená a komplexní výstava o fosilních stopách doposud v České republice neproběhla,“ vyjádřila se tisková mluvčí Vlastivědného muzea Renáta Fifková. Autorům se podařilo shromáždit úctyhodnou kolekci vzorků fosilních stop. Ty pocházejí z geologických sbírek obou muzeí, které se na výstavě podílejí, ale i z osobních výzkumů autorů. „K fosilním stopám patří nejen atraktivní nálezy ze světa jako dinosauří vajíčka nebo jejich hnízda, ale i nenápadnější nálezy v horninách,“ dodala Renáta Fifková.

Výstava je zaměřena především na popularizaci daného paleontologického odvětví. Zájemci, kteří se o fosilních stopách chtějí dozvědět více, mají šanci ji navštívit prakticky přes celé léto. Zkamenělé stopy budou probíhat až do 21. srpna.

Čtěte více:

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Korunní pevnůstka přivítá na festivalu Bounty Rock Cafe Open Air německou skupinu Alphaville

čtvrtek, 9. června 2016, 09:15

Hity jako Forever Young nebo Big In Japan zazpívají v Olomouci legendární Alphaville. Německá kapela v čele se zpěvákem...

Hněv, něha i humor. Kino Metropol v úterý uvede oceňovaný film James White

pondělí, 6. června 2016, 15:16

Americká produkční společnost Borderline films, založená v roce 2003 absolventy New Yorské Tisch film school, se již...

Zombie se vrací do kin, Premiere Cinemas chystá obnovenou premiéru Noci oživlých mrtvol

pondělí, 6. června 2016, 10:50

Distribuční společnost Pannonia Entertainment začátkem června uvedla do českých kin klasický zombie horor Noc oživlých...