Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Sledujte emocionální video Víta Hradila o festivalu AFO

 
pátek, 1. července 2016, 10:51

Videoklipař Vít Hradil, častý spolupracovník kultovních PSH a Vladimira 518, natočil emocionální video o největším populárně-vědeckém festivalu Academia Film Olomouc.

Jednou sledujete soustředěného „mluvčího Země“ Douglase Vakocha, hned na to desítky nadšených divaček a diváků, vzápětí zase Stormtroopera ze Star Wars. Suverénně hlídkuje noční Olomoucí, seznamuje se zrcadlovou stěnou. Pak se ale volí smyk a vy jste rázem v jiném žánru. Jste svědky lovu krásných velryb anebo tragických pohledů na oceány v plamenech.

Hradil, který mj. točil i pro frontmana Lucie Davida Kollera, během pouhých dvou minut dokonale zachycuje dění a atmosféru letošního 51. ročníku AFO. Zároveň ale také přesně vystihuje filozofii a záměr festivalu samotného. Tím je vypichovat současná, pozitivní i palčivá témata a neustále si klást otázky ohledně naší vlastní budoucnosti.  

Mám pocit, že je to vůbec poprvé, co jsem si z nějakého festivalu odnesl tolik podnětů a svým způsobem i tíhu. Možná je to silné slovo, ale když jsem si po skončení doma projel v hlavě, co všechno jsem na letošním AFO  viděl a slyšel, bylo mi jasné, jak musí finální střih vypadat. Od pozitivně naladěných hostů a diváků až po skvělé filmy s tématy, která nejsou vůbec příjemná, ale je podstatné, aby se o nich mluvilo. A právě to se na AFO děje,“ popisuje vznik sestřihu jeho autor, který v gradujícím závěru nechává vyniknout tradiční a také naprosto stěžejní motto mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů – totiž Watch&Know neboli doslova Vidět a vědět.      

Od úterý 25. do neděle 30. dubna 2017. Právě tehdy se uskuteční #AFO52. Hned několik záběrů v současném střihu naznačuje, k jakému tématu se festival bude ubírat tentokrát. Zkuste uhádnout sami. Já jen prozradím, že se v daných momentech vyskytují ruce. Ne jen tak ledajaké ruce.

Čtěte více:

Napsal(a) Ondřej Čížek | Foto AFO

Kam dál?

RECENZE: Jak se povedla nejnovější série populární Hry o trůny?

čtvrtek, 30. června 2016, 09:30

Seriál Hra o trůny baví diváky už od roku 2011. Udržela si vysoké kvality předchozích sérií i právě ukončená šestá řada?

Maratónské léto v Metropolu nabídne filmové a seriálové trháky pro...

středa, 29. června 2016, 12:02

Kino Metropol si na prázdniny připravilo program plný filmových maratonů. A bude z čeho vybírat. Diváci se můžou těšit na seriál...

Kulturní tip: Sezónu v rozáriu v pátek odstartují hudební legendy...

úterý, 28. června 2016, 15:10

Olomoucké rozárium už je sice po ukončené první etapě rekonstrukce otevřeno veřejnosti, ta pravá sezona v něm ale teprve začíná....

Stojí hruška – film studentů z Olomouce, který můžete podpořit i vy

úterý, 28. června 2016, 13:30

Poslední dobou se objevuje mnoho nezávislých filmových projektů, které přinášejí do české kinematografie novou krev a osobitý...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.

Havlová vysoudila čtyři miliony za nepravdivé tvrzení o milenci

Pražský vrchní soud dnes přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného od vydavatelství Bauer Media za tvrzení, že měla milenecký poměr v době, kdy jí umíral manžel, bývalý prezident Václav Havel. Verdikt je pravomocný. Částka výrazně převyšuje sumy, které soudy v obdobných případech obvykle přiznávají za porušení práva na ochranu osobnosti.