Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Hanou budou křižovat v sobotu veteráni, jede se další ročník Hanáckého okruhu

 
čtvrtek, 21. července 2016, 09:28

V sobotu 23. července se Hanou proženou historické automobily a motorky, pojede se totiž XIX. ročník Hanáckého okruhu.

Svým rozsahem ojedinělá akce nejen na Moravě, ale i v celé ČR, bude mít tentokrát startovní zázemí v zeleném srdci Olomouce, ve Smetanových sadech. Automobily a motocykly vyrobené převážně v prvorepublikovém Československu budou pro veřejnost vystaveny od 10.00 hodin v Rudolfově aleji. Diváci se mohou zúčastnit soutěže elegance a rozhodnout, který z více než stovky automobilů a třicítky motocyklů získá cenu primátora o nejkrásnější stroj. K tomu bude hrát v hudebním altánku u fontány Olomoucký Dixieland Jazz Band.

Kromě všech známých československých automobilových značek jako Aero, Praga, Škoda, Tatra, Walter, Wikov a Zbrojovka Brno se představí také zahraniční automobily jako například Bugatti, Bentley, BMW, Buick, Chevrolet, Ford, Renault, Rolls Royce a další. Samozřejmě, že i mezi motocykly najdeme zvučná jména. Kromě našich značek Jawa a ČZ budou na Hanáckém okruhu k vidění například také Harley Davidson, BMW, Indian, BSA, Norton, NSU, Triumph, Zündapp a jiné. Nejzastoupenější značkou vůbec bude Tatra. Těchto oblíbených moravských automobilů se sjede na Hanáckém okruhu dokonce 25! Jedním z nejzajímavějších exponátů bude jistě i autobus Tatra 27, který byl v Olomouci provozován v době okupace. Většina vozidel je ze soukromých sbírek, ale některá jsou z muzeí a diváci tentokrát uvidí muzejní exponáty v provozu. Technické muzeum města Brna předvede dva automobily Zbrojovka Brno. Soukromé muzeum Veteran Arena Olomouc vystaví mimo jiné i vzácný první aerodynamický československý automobil Wikov 35 - Kapka. Nejstarším vozidlem bude legendární Ford T z roku 1912. Na Hanácký okruh se posádky sjedou z celé České republiky, k nejvzdálenějším budou patřit veteránisté z Plzně, Liberce, ale také dvě posádky ze Slovenska.

Po vyhlášení nejelegantnějšího automobilu a motocyklu budou od 11.00 hodin historická vozidla postupně startovat na prostranství za pavilonem A v areálu Výstaviště Flora Olomouc do dopolední etapy. Každé vozidlo i s posádkou bude divákům představeno a start více než 130 historických automobilů a motocyklů tak potrvá zřejmě až do 13.00 hodin. První etapa zavede posádky na pohádkový hrad Bouzov, kde budou zhruba mezi 13.30 až14.30 hodin všechna vozidla v parku před hradem opět vystavena pro diváky. Poté bude před vstupní bránou do hradu odstartována druhá etapa, která historické automobily a motocykly přivede zpět do Olomouce. Trasa Hanáckého okruhu měří 103 km a vede přes dvacítku obcí v samém srdci Hané. V některých z nich čekají posádky zábavné či vědomostí průjezdní kontroly (Hněvotín, Senice na Hané, Loštice, Střeň a Štěpánov). Vítězem se však stane každý, kdo se strojem starším více než 80 let přijede bez závady do cíle.

TRASA

Čtěte více:

Tisková zpráva | Foto archiv Hanáckého okruhu
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

Reklama
 
 

Kam dál?

Trápí vás rozmary počasí? Nejlepší čas pro návštěvu olomouckého podzemí

sobota, 16. července 2016, 18:48

Také v průbehu léta můžete navštívit tajemné olomoucké podzemí a zpestřit si tak prázdninové zážitky, i když zrovna...

Hrad Bouzov oživují tento víkend orientální tance i šermíři

sobota, 16. července 2016, 15:27

Dnes a zítra ještě můžete vyrazit na hrad Bouzov, kde pro vás připravili jedinečný víkendový program.

Harfa znějící pod širým nebem. Přijďte na sobotní Noční muzicírování

pátek, 15. července 2016, 10:55

Už od 2. července probíhají každý týden v rámci Nočního muzicírování pod lodžií radnice na Horním náměstí koncerty....