Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

O víkendu se na Floře konají Dožínky, organizátoři připravili pro návštěvníky zajímavý program

 
pondělí, 12. září 2016, 09:16

Dožínky Olomouckého kraje a hospodářská výstava je projekt obnovené tradice, který se již podruhé vrací na Výstaviště FLORA Olomouc. Tato slavnost zemědělců z celého kraje se koná 17. a 18. září 2016. Jde o lidovou slavnost na ukončení žní s předáváním dožínkových věnců hospodáři (ministr, hejtman a primátor města) a pak těm nejlepším zemědělcům z kraje.

Slavnost se bude konat po dva dny na Výstavišti FLORA Olomouc, ve Smetanových sadech. Součástí bude bohatý kulturní program s hudební produkcí a program pro děti. Po oba dva dny naše zemědělské podniky nebo přímo prodejci zemědělské techniky vystavují nejmodernější zemědělské stroje, součástí je také výstava historických zemědělských strojů a nejrůznějších pomůcek, které naši předkové ke své činnosti používali.

Připravena je výstava hospodářských zvířat (skot, ovce, kozy, koně) a drobného zvířectva (králíci, drůbež, holubi).

Lákadlem je také prezentace a ochutnávka těch nejkvalitnějších výrobků oceněných v soutěži Regionální potravina Olomouckého kraje a Výrobek Olomouckého kraje. Návštěvníci výstavy mohou oceněné výrobky nejen ochutnat, ale také zakoupit.

Ve spolupráci se Zemědělským svazem ČR bude pro zájemce připravena naučná stezka, kde  získají informace o zemědělství, potravinářství, chovu zemědělských zvířat a pěstování zemědělských plodin.

Na akci jsou pozváni: Ing. Marian Jurečka (ministr zemědělství), Ing. Jiří Robořil (hejtman Olomouckého kraje), Doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D. (primátor města Olomouce), Ing. Miroslav Toman  (prezident AKČR a další).

Na akci dorazí i ministr zemědělství Marian Jurečka, primátor Olomouce Antonín Staněk, hejtman kraje Jiří Rozbořil nebo Miroslav Toman, prezident Asociace krajů České republiky.

Čtěte více:

PR text
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

RECENZE: Nový snímek Stevena Spielberga Obr Dobr má sice velké rozměry, ale dělají neplechu

čtvrtek, 8. září 2016, 14:28

Jak se říká, že dobrý je za tři, tak stejně bych hodnotila i novou pohádku Obr Dobr. Vychází z knižní předlohy velkého...

Vila Primavesi ožjie módou a designem. Od středy se koná prodejní přehlídka MAJ design

středa, 7. září 2016, 09:12

Současně se začátkem Dnů evropského dědictví, kdy se veřejnosti otevírají mnohé olomoucké památky, se zpřístupní i Vila...

Tip: Dnes startuje multikulturní festival na řece, nabídne hudbu, divadlo a plavby Ololodí Kordulka

úterý, 6. září 2016, 10:24

Od 6. do 11. září proběhne v přístavišti řeky Moravy festival Řeka má duši. Jedná se o multikulturní projekt, ve kterém...