Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Kino Metropol uvádí nové české drama Zloději zelených koní s Pavlem Liškou

 
středa, 14. září 2016, 13:15

Už dnes si můžete zajít do olomouckého Kina Metropol na nové české drama s názvem Zloději zelených koní. Představení začíná od osmi hodin a nabídne skvělého Pavla Lišku, Marka Adamczyka, Jenovéfou Bokovou a mnoho dalších.

Zběhlý student geologie Pavel a nezaměstnaný zemědělec Kačmar se živí jako nelegální kopáči vltavínu, zelených polodrahokamů z jižních Čech. Ten první proto, aby nebyl závislý na manželce Karolíně, ten druhý, aby uživil rodinu. Existence na hraně zákona jim dává peníze, svobodu a nezávislost, ale také vyžaduje těžkou fyzickou dřinu, obezřetnost před policií a převrácený životní režim. Dřou, riskují, utíkají, potýkají se s nebezpečím. Při kopání vltavínů jde totiž i o život. To se Karolíně nelíbí. Chce, aby Pavel nechal kopání a vrátil se do normálního světa. Ukáže se však, že Karolína má i další důvody, které se už zdály být pohřbeny v minulosti, minulosti, která se s vltavíny znovu vyplavila na povrch.

Osud jednoho z hledačů vltavínů popsal spisovatel Jiří Hájíček ve stejnojmenné knize Zloději zelených koní. Román zaujal scénáristku Hanu Wlodarczykovou a jejího manžela, režiséra Dana Wlodarczyka. Společně s Petrem Jarchovským napsali scénář pro film, který vychází zejména z osudu hlavního hrdiny, ale ve své podstatě příběh především sleduje vývoj vzájemných vztahů mezi Pavlem, Karolínou a Kačmarem.

Snímek Zloději zelených koní je v distribuci doplněn předfilmem, krátkým animovaným snímkem Strom režisérky a výtvarnice Lucie Sunkové. Tento poetický snímek vznikl v česko-francouzské koprodukci a byl vytvořený náročnou animační technikou – olejomalbou na sklo.

Kino metropol film uvede dnes v 20:00, vstupenky si můžete rezervovat zde.

Čtěte více:

Tisková zpráva | Foto Imdb.com
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Devatenáctiletá řidička a dvacetiletý řidič...

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

Reklama
 
 

Kam dál?

Tip: Druhý ročník knižního veletrhu LITR se chystá na příští víkend. Ukáže tvorbu mladých umělců

úterý, 13. září 2016, 15:37

Unikátní knižní veletrh je zaměřený na prezentaci autorských a uměleckých publikací. Jeho cílem je předvést tvorbou...

V sobotu proběhne na Svatém kopečku Romská pouť, přijedou poutníci z celého Česka

pondělí, 12. září 2016, 11:40

Samotišky u Olomouce ožijí v sobotu 17. září duchovně kulturní akcí, kterou Charita Olomouc pořádá již osmnáctým rokem....

O víkendu se na Floře konají Dožínky, organizátoři připravili pro návštěvníky zajímavý program

pondělí, 12. září 2016, 09:16

Dožínky Olomouckého kraje a hospodářská výstava je projekt obnovené tradice, který se již podruhé vrací na Výstaviště...