Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Pevnost poznání se změní na Pevnost duchů. Poslední říjnové dny se tam budou prohánět strašidla a kostlivci

 
úterý, 11. října 2016, 15:45

Poslední den desátého měsíce roku neodmyslitelně patří oslavě svátku Všech svatých, v řeči západní kultury Halloweenu. A už jste někdy viděli vědce přestrojené za duchy nebo vlastně duchy přestrojené za vědce?

A proč se se omezovat pouze na jeden den, když se může oslava protáhnout až na tři?

Od pátku 28. do neděle 30. října 2016. proběhnou dny v Pevnosti strašidel, magie a vědy. Nachystané budou nefalšované upíří experimenty, dýňové exploze, tajemné boxy s hady a pavouky, výrobu kostlivců, ale také hororový vesmír nebo popularizační přednášku o původu strašidel.

Štíři, hadi a pavouci! S řadou z nich se v pátek a sobotu setkáte tváří v tvář. Společnými silami zboříte celou řadu pověr, které o nich nepřetržitě kolují. Jsou vážně tak studení, slizcí, podivní či dokonce přímo nebezpeční? Naše tajemné boxy prověří vaši odvahu a kuráž. V Pevnosti vám pomohou zbavit se vlastního strachu a fóbií, ale také ve vás probudí zvíře, které se odjakživa skrývá v každém z nás.

Jako další lákadlo na Pevnost strašidel je Hororový vesmír. Vězte, že v celém vesmíru se nachází nespočet tajemných, temných, v každém případě podivuhodných objektů, které vám představí právě o tomto sobotním večeru.

Jakmile budete během víkendu kráčet po Pevnosti, dávejte si dobrý pozor na naše všudypřítomná strašidla! Aniž byste si toho všimli, mohou vás z ničeho nic lapit a spoutat lanem. Bude jedině na vaší šikovnosti a vynalézavosti, zda se z nich dokážete vysvobodit.

 Je libo upíří experimenty? Nebo chcete dokonce i vyvolávat duchy? Není problém. Přidejte k tomu oblaka magického dýmu a dýňové exploze a je z vás hotový chemik.

Naposledy ale určitě ne nakonec se naučíte něco o původu strašidel. Jak vznikaly představy o hejkalech, vlkodlacích, bludičkách a jiných strašidlech? Která zvířata, vzácná onemocnění a přírodní jevy stály u jejich zrodu a inspirovaly lidskou představivost? Proč se v pohádkách vodníci umí přeměňovat v koně, upíři se bojí česneku a vlkodlaci musí umět kotrmelec? Odpovědi na otázky vám v neděli 30. října přinese právě tato popularizační přednáška zoologa a antropologa Evžena Tošenovského.

Rodiče, pokud oblečete své dítě do kostýmů, získáváte jako celá rodina vstup zdarma! Pokud nemáte strach z hrůzy, tak tedy o víkendu vzhůru na Pevnost strašidel! 

Více informací najdete zde, nebo na facebookové události zde

Napsal Petra Kornetová | PR text | Foto Pevnost poznání
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Studovala v Olomouci, pak utekla před nacisty do ciziny. Umělkyně Terry Haass odkázala svá díla Muzeu umění

úterý, 11. října 2016, 10:12

Soubor sedmdesáti děl Terry Haass dorazil tento týden z Paříže do Olomouce. Umělkyně, jež zemřela letos v březnu, je...

Noshit: o potřebě dělat z párty umění. V Olomouci se akce koná již podruhé

pondělí, 10. října 2016, 19:52

Akce Noshit zaměřující se na elektronickou hudbu si jede party po své ose. Je důkazem, že ne všechny neony v klubech...

Potvrzeno! Legendární System Of A Down zahrají v České republice

pondělí, 10. října 2016, 12:09

Fungují? Nefungují? Točí novou desku? Netočí? Otazníků kolem legendárních System Of A Down, kteří hlavně kolem milénia...