Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

FOTOGALERIE: Olomoucké památky rozkvetly květinami, podívejte se na tu krásu

 
čtvrtek, 20. října 2016, 08:30

Od čtvrtka 20. října se můžete přijít podívat do pěti olomouckých pamětihodností, které budou tentokrát ozvláštněny květinovou výzdobou. Navštívit až do dušiček můžete kostel sv. Václava, kostel sv. Mořice, kostel sv. Michala, kostel Panny Marie Sněžné a také kapli sv. Jana Sarkandra.

Celý tento týden již probíhaly přípravy na "Rozkvetlé památky", jak zní oficiální název akce. Ve čtyřech výše zmíněných kostelech a kapli sv. Jana Sarkandera se trpělivě připravovaly složité instalace a velké množství květin, které můžou návštěvníci památek obdivovat již od čtvrtka. Vše je spjato s letošní podzimní etapou výstavy Flora Olomouc. „Podzimní etapa sice končí 23. října, květinová výzdoba v památkách však vydrží déle. Naší snahou je, aby alespoň některé z instalací byly k vidění až do Dušiček,“ řekl garant projektu Rozkvetlé památky Ondřej Gibala.

S naší redakcí jsme se vydali do památek již dnes a přinášíme malou ochutnávku toho, co je v pamětihodnostech k vidění. Je na co koukat, protože každý historický prostor měla na starosti jiná instituce. „V chrámu sv. Michala to bude tým Slovenskej asociácie kvetinárov a floristov a tým Střední zahradnické školy Litomyšl, u sv. Mořice tým floristů z Mendelovy univerzity v Brně a studenti Střední školy zemědělské a zahradnické Olomouc. Kostela Panny Marie Sněžné se ujme Klára Franc Vavříková ze společnosti Henri Design s.r.o., Sázava a tým Střední zahradnické školy Ostrava. Kapli sv. Jana Sarkandra nazdobí Augustin Kotil z Květinového ateliéru Agustin Třeboň a tým domácích floristů z Výstaviště Flora Olomouc. Novinkou a velkou výzvou letošního ročníku je katedrála sv. Václava, kterou bude zdobit Pavlína Švecová a tým floristů Českého zahrádkářského svazu,“ vyjmenoval Gibala, podle nějž premiéra květinové výzdoby v monumentálním svatováclavském dómu bude jednoznačně největší atrakcí letošního ročníku stále populárnější akce Rozkvetlé památky.

 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Letošní ročník olomoucké Slavnosti vína je již za dveřmi, odstartoval prodej lístků

středa, 19. října 2016, 08:54

V pátek 11. listopadu čeká Olomouc už druhý ročník společenské akce Slavnost vína, která slavila minulý rok u široké...

Vstupenky na Bílé Vánoce Lucie Bílé jsou nově k dostání také v olomouckém Informačním centru

úterý, 18. října 2016, 14:00

Předvánoční koncert, Bílé Vánoce Lucie Bílé, se nezadržitelně blíží. Lucie Bílá navštíví Olomouc 14. prosince....

Olomoučtí filmaři George Vision chystají nový film, zavede vás na nejstrašidelnější místa republiky

úterý, 18. října 2016, 07:36

Olomoucká nezávislá filmová a produkční skupina „GEORGE vision“ chystá nový celovečerní film. V půlce měsíce srpna...