Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Olomoucké Divadlo Tramtarie se představilo s Nahatým Shakespearem v Bukurešti, tleskalo se ve stoje

 
úterý, 25. října 2016, 09:00

Divadlo Tramtarie se představilo na mezinárodním divadelním festivalu v Bukurešti FEST IN ON THE BOULEVARD. Jde o čtrnáctidenní festival, na který jsou zvaná špičková divadla ze střední a východní Evropy. Divadlo Tramtarie na festivalu zahrálo ve čtvrtek svůj Kabaret nahatý Shakespeare.

Divadlo Tramtarie se zúčastnilo mezinárodního festivalu jako jediný zástupce České republiky. Během 14 denního festivalu se na několika divadelních scénách uskutečnilo téměř 50 produkcí, představily se soubory z celé střední Evropy, nechybělo například Slovinské národní divadlo, dále pak divadla ze Srbska, Chorvatska a dalších zemí. V minulých letech se na festivalu představilo například pražské A studio Rubín s inscenací Maso režiséra Jana Friče.

Divadlo Tramtarie zahrálo svůj Kabaret nahatý Shakespeare, který měl premiéru 19. září 2015. Inscenace se řadí mezi divácké hity, na festivalu v Bukurešti oslavila svou 50. reprízu. Kabaret se uváděl s originálním znění s rumunskými titulky, inscenace sklidila potlesk ve stoje.

„Bylo dost náročné hrát pro cizojazyčné publikum, v našem Kabaretu se střídají vážné shakespearovské pasáže s dosti rozpustilou improvizací, ve které herci vystupují z rolí a sami sebe i diváky si dobírají. Těmto pasážím rumunské publikum příliš nerozumělo, odezva tedy nebyla taková, na jakou jsou herci zvyklí z Čech. Nicméně i tak diváci na konci aplaudovali ve stoje a i pozdější ohlasy na naše představní byly nadšené,“ říká Petra Němečková, ředitelka olomouckého Divadla Tramtarie.

Čtěte více:

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Vyšla obsáhlá encyklopedie mapující životy 688 osobností Olomouckého kraje

úterý, 25. října 2016, 07:30

V Olomouci vyšla encyklopedie popisující 688 osobností Olomouckého kraje. Knižní podoby se tak dočkala dlouhodobá...

Kino Metropol opět promítá živé přenosy z newyorské Metropolitní Opery

čtvrtek, 20. října 2016, 12:00

Olomoucké městské kino se již poněkolikáté připojuje k projektu, který přináší v reálném čase největší kusy z prestižní...

FOTOGALERIE: Olomoucké památky rozkvetly květinami, podívejte se na tu krásu

čtvrtek, 20. října 2016, 08:30

Od čtvrtka 20. října se můžete přijít podívat do pěti olomouckých pamětihodností, které budou tentokrát ozvláštněny...