Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Majk Spirit a živá kapela? Toto spojení oslnilo Olomouc

 
sobota, 17. prosince 2016, 16:31

Hvězda československého rapu Majk Spirit od listopadu projíždí města u nás a na Slovensku se svojí Primetime tour. Den před velkým bratislavským zakončením se ještě stavil v Olomouci, aby pobláznil místní S Klub. To se mu spolu s živým doprovodem povedlo náramně.

Vše ale začínalo velmi pozvolna. Na vystoupení, které mělo vypuknout ve 21:00, se lidé spíše trousili, než že by se nedočkavě a poblázněně rvali o místa v prvních řadách, a vypadalo to, že asi ani samotný Majk nikam nespěchá. Až kolem jedenácté hodiny, když už byl sál solidně zaplněný, nažhavila všechny fanoušky povedená světelná show.

Pak už ale na pódium začali přicházet členové kapely a nakonec v červené bundě s nápisem, jak by sám řekl, „legendárné crew H16“ nepřehlédnutelný slovenský rapper. Postupně dostával publikum i sebe do varu, že si po chvíli musel bundu sundat. Velké grády dodávalo celému olomouckému koncertu trio vokalistů v čele s Maxem Šramkem. Kromě nich vystoupil i rapper Cigo alias Juraj Wertlen právě ze skupiny H16, ve které Majk Spirit začínal svoji kariéru.

Majk Spirit dokáže rozproudit fanoušky. Prostě to s lidmi umí a vždy si je rychle získá. Důležité je, že neustále se snaží být hlavně ve slovním kontaktu s publikem, například když v textech svých písní improvizoval a místo původních slov nespočetněkrát použil „Olomouc“ nebo „S Klub“. Z celkového množství téměř dvou desítek skladeb tvořili většinu ty nejznámější, které nenachávaly nadšené fanoušky v klidu.

„To už bylo tři sta procent,“ naznačil Majk přibližně po hodině a deseti minutách, že čas koncertu se pomalu nachyluje ke svému konci. Na otázku zda chce Olomouc ještě něco slyšet, reagoval obrovský hukot. A tak se ještě chvíli pokračovalo. Majk Spirit si následně z publika vybral jednoho odvážlivce, který si s ním střihnul písničku „Dobyjeme svet“ a nutno říct, že se toho zhostil více než výborně.

Pak už přišlo to hlavní a poslední. To podle čeho se celé tour jmenuje. Singl „Primetime“ rozhýbal úplně každého a byl skvělou tečkou za vystoupením. Michal Dušička, jak zní pravé jméno dvaatřicetiletého rappera, z pódia nikam nespěchal a snad s každým, kdo se v prvních řadách natahoval, jak mohl, si plácnul nebo potřásl rukou.

„Snívejte velké sny. Objevte svojí vášeň. Najdi svojí lásku. Zapracuj na svém talentě. Dej tomu čas a energii. A jednoho dne budeš i ty takový čávo jako Majk Spirit,“ loučil se slovenský chalan.

Čtěte více:

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

RECENZE: Je Rogue One plnohodnotný film hodný Star Wars univerza, nebo jen zbytečný krok stranou?

čtvrtek, 15. prosince 2016, 07:30

Na konci loňského roku jsme se dočkali pokračování hlavní linie Star Wars příběhu. Film byl přijat s určitou negativní...

Kino Metropol nabízí originální dárky na Vánoce. Je libo dárkový poukaz nebo rovnou adoptovat sedačku?

středa, 14. prosince 2016, 10:23

Štědrý den je už jednou nohou doma ale vánočních dárků pro naše nejbližší není nikdy dost. Pokud také patříte mezi...

Městský bál se odehraje v polovině ledna, zazpívá na něm Ewa Farna či Václav Noid Bárta

pátek, 9. prosince 2016, 09:39

Do světa pohádek se přenesou účastníci městského bálu, který v polovině ledna zahájí plesovou sezonu v Olomouci....