Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Metropolu se v pátek koná předpremiéra filmu Miluji tě modře, natáčel se i v Olomouci

 
úterý, 17. ledna 2017, 15:00

Film Miluji tě modře, který se natáčel v létě minulého roku, mimo jiné také v Olomouci, si odbyde premíéru v pátek 20. ledna v olomouckém kině Metropol. Předpremiéry se zúčastní i samotný režisér Miloslav Šmídmajer a zástupci z řad tvůrců a herců.

Film se natáčel v Olomouci v rozmezí 31. května – 7. června, a to v prostorách Vlastivědného muzea. Tehdy mohli Olomoučané potkat v centru Olomouce známé osobnosti, které hrají ve filmu – napříkad Denisu Nesvačilovou, Václava Jílka, Hanu Vagnerovou, Miroslava Táborského nebo Marka Vašuta.

Zápletka filmu se zdá být slibná. Malíř David Bárta žije pod jednou střechou s matkou, která je posedlá jógou. Má záletného otce, který ho neustále zásobuje zaručeně osvědčenými radami, jak dobývat ženy. Osud mu navíc čerstvě nadělí vyhazov z Národní galerie.

Ale to pravé zemětřesení jej v životě teprve čeká. Ve výloze klenotnictví David spatří aranžérku Terezu, krásnou bytost, do které se na první pohled zamiluje. Jenže Tereza má přátele Igora, artistu, rapla a žárlivce, které to zatraceně dobře umí s noži. Přesto se David všemozně snaží Terezu zaujmout a získat její sympatie. Už se může zdát, že se mu to podaří, když jednoho dne Tereza zmizí...

„Václav Jílek se objevil sice už v detektivním seriálu Ach ty vraždy vedle Jiřiny Bohdalové, ale hlavní filmovou roli dostal poprvé. Hraje kunsthistorika, kluka trochu nesmělejšího, ale jinak šikovného a sympatického. Denisa Nesvačilová, známá z šestých Básníků, je jeho vytouženou femme fatale, kolem které se vše točí,“ popisuje ústřední dvojici režisér a producent Miloslav Šmídmajer.

Předpremiéra se odehraje v olomouckém kině Metropol v pátek 20. ledna,  poté bude mít film v kinech premiéru 28. ledna. Lístky jsou k dostání zde.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto archiv filmu Miluji tě modře

Kam dál?

Zpátky do sedmdesátek. Ples mezi květy připomene Televarieté či...

úterý, 17. ledna 2017, 07:44

Již 4. ročník Plesu mezi květy nás v sobotu 21. ledna 2017 v pavilonu A naladí na rytmy 70. let minulého století. O autentickou...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Ben Affleck opět v roli režiséra! Do kin vstupuje...

pondělí, 16. ledna 2017, 12:00

Tento týden si v Premiere Cinemas přijdou na své spíše ženy. Ostatně v nabídce jsou hned dvě komedie – Proč právě on? a Všechno...

RECENZE: Zpívající Ryan Gosling a Emma Stone v možná nejlepším...

úterý, 10. ledna 2017, 15:05

Uplynulo už více jak 50 let od doby, kdy muzikály patřily k jedněm z nejvíce ceněným a divácky oblíbeným žánrům v Hollywoodu....

Svátek fanoušků finského metalu se blíží! Do Prahy dorazí Insomnium a...

pondělí, 9. ledna 2017, 16:30

Finští Insomnium v loňském roce zcela možná vystoupali na svůj dosavadní vrchol. Koncepční album Winter´s Gate s jednou jedinou,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.