Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Pianothéka Richarda Pogody není pouze pro starší ročníky

 
středa, 8. února 2017, 10:30

Už třetím rokem hraje Richard Pogoda společně s Miroslavem Švihálkem v Galerii Šantovka každou druhou neděli na piano a saxofon. Většina posluchačů je, pravda, staršího ročníku, ale najdou se i výjimky.

Energický Richard Pogoda spolupracuje s Miroslavem Švihálkem už od padesátých let minulého století, kdy spolu hráli v tanečních. V Galerii Šantovka v Olomouci se střetávají každých čtrnáct dní a dvě hodiny baví publikum písničkami od známých autorů jako je Ježek, Voskovec a Werich, Suchý se Šlitrem. V repertoáru mají přes 200 písniček, nikdy však nemají přesně stanovené, co budou v daný den hrát. Známé šansony a šlágry z 20. a 30. let můžete slyšet například 19. února 2017 od 15:00 v prvním patře Galerie.

Asi půl roku potom, co se Šantovka otevřela, jsem šel kolem a zrovna vezli piano. Zeptal jsem se úplně neznámého člověka, jestli zde bude stát a on mi odpověděl ‚ano, pane Pogoda‘,“ vzpomíná s úsměvem hudebník. Primárně je sice piano určené pro veřejnost, ale pan Pogoda se domluvil s vedením, že jednou za čtrnáct dní se ho na dvě hodiny ujme a zaplní prostory centra písněmi z českých filmů 30. a 40. let nebo americkými evergreeny s českými texty.

Publikum má možná trošku vyšší věkový průměr, ale zato je věrné. „Mám hodně kamarádů, kteří chodí často. Někdy dorazí také moji známí z filharmonie, divadla,“ říká pianista. Pan Pogoda je taky velmi zdatný na sociálních sítích, sdílí události na svůj facebookový profil a spravuje webové stránky Pianothéky.

Je krásné, jak chodí poslouchat i malé děti s prarodiči,“ říká jeden z přihlížejících Ondřej Doseděl a poukazuje na přibližně tříletou holčičku. Richard Pogoda vyplňuje mezeru mezi písněmi povídáním o historii, svém životě a mnohém dalším. Několik lidí se přidává k jeho zpěvu a musím se přiznat, že i já jsem si některé písničky, skoro bez uvědomění, pobrukovala.

Dvoučlennou skupinu Pianothéka je možné si objednat také na soukromou akci. „Rádi zahrajeme na oslavách, svatbách, stačí nám k tomu vnímavé publikum a naladěný klavír, i když ani ten ne, můžeme si dovést svoje elektrické piano,“ uzavírá s úsměvem Richard Pogoda. 

Pro další informace se můžete podívat také zde

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Druhý Anděl Páně je komerčně nejúspěšnějším českým filmem v dějinách

úterý, 7. února 2017, 10:30

Pohádka Anděl Páně 2 režiséra Jiřího Stracha vydělala na tržbách 127,1 milionu korun, a po deseti týdnech v distribuci...

„Naučme se spolupracovat“ vyzývá letos festival Jeden svět Olomouc

neděle, 5. února 2017, 14:14

Hlavním tématem 18. ročníku festivalu Jeden svět Olomouc se stane umění spolupráce. V době nových médií získává slovo...

Olomoucký ples přinese to nejlepší z Británie a večeři s Jaromírem Jágrem

pátek, 3. února 2017, 09:00

Omega Olomoucký ples se letos uskuteční 17. února v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Přinese s sebou královské...