Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Olomouc čeká opět tvarůžkový festival, návštěvníci se mohou těšit i na soutěž v jejich pojídání

 
čtvrtek, 23. března 2017, 15:00

Olomoucký tvarůžkový festival loni při svém prvním ročníku zaznamenal obrovský úspěch. Po roce opět nastal čas, kdy se Horní a nově i Dolní náměstí zaplní stánky s tvarůžkovými specialitami. Druhý ročník festivalu bude tentokrát probíhat dva dny a to v pátek 28. a v sobotu 29. dubna.

„Už před konáním prvního ročníku jsme byli přesvědčeni, že olomoucké tvarůžky si svůj speciální festival zaslouží, což se opravdu plně potvrdilo. Tak ohromný zájem o olomouckou sýrovou pochoutku a speciality z ní vytvořené však nikdo nečekal. Je vidět, že akce založená na regionální gastronomii je pro veřejnost mimořádně přitažlivá,“ říká náměstek primátora města Olomouce Pavel Urbášek.

Zároveň věří, že se druhý ročník podařilo naplánovat dostatečně velkoryse. „Loni se do festivalu zapojilo pár  restaurací, letos je jich více než dvacet včetně bohaté nabídky minipirovarů či prodejce tvarůžkové zmrzliny. I rozmístění stánků bude vzdušnější, festival i doprovodný program se bude odehrávat na obou hlavních náměstích a po dobu dvou dnů. Chtěl bych proto apelovat i na olomoucké restauratéry v centru Olomouce, aby akci nepodcenili a připravili se, i pro ně to bude vzhledem k velkému zájmu výzva všechny návštěvníky uspokojit,“ dodává.

Kromě možnosti ochutnat nejrůznější dobroty s tvarůžkem, ať už na slano, na sladko, tvarůžky pečené, smažené nebo jakkoli jinak upravené, se mohou návštěvníci festivalu těšit také na bohatý kulturní program, který bude probíhat po oba dva dny na obou náměstích. Na Dolním náměstí bude program více zaměřen na rodiny s dětmi, na Horním náměstí zase lidé uvidí více kulinářských show. 

Program bude opravdu bohatý. Do Olomouce zavítá i Karolína Kamberská, která je známá z pořadu "Vaříme s Karolinou". V Pevnosti poznání bude probíhat show "Fyzika v kuchyni". Nebude chybět ani cimbálová muzika, představení divadla Tramtarie, taneční vystoupení studia Tancelář nebo ukázka z opery "Tvarůžkové ódy". Zajímavostí bude také soutěž místních sportovců v pojídání tvarůžků. Na konci obou dnů se uskuteční koncert hudebních skupin. V pátek vystoupí O5 a Radeček a v sobotu Stracené Ráj.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 
Foto FB Tvarůžkový festival
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

FILMOVÉ PREMIÉRY: Vesmírný Život, horor Skryté zlo a komedie Rande naslepo

čtvrtek, 23. března 2017, 08:03

Premiere Cinemas dnes přinese tři premiéry. Největším favoritem je nejspíš scifárna Život s Deadpoolem Ryanem...

Památky v kraji chystají pro návštěvníky novinky v podobě nových okruhů, akcí a atrakcí

středa, 22. března 2017, 18:00

Nové kulturní akce, sezonní výstavy i řadu novinek v interiérech chystají hrady a zámky v Olomouckém kraji pro...

Startuje festival Jeden svět Olomouc, letošní téma je UMĚNÍ SPOLUPRÁCE

úterý, 21. března 2017, 14:00

Mezinárodní filmový festival o lidských právech Jeden svět proběhne v Olomouci letos už po osmnácté. Svou plnoletost...