Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Moravské divadlo plánuje opravy za 15 milionů , včetně hlediště

 
pátek, 14. dubna 2017, 16:30

Moravské divadlo Olomouc chystá na prázdniny další rozsáhlou rekonstrukci. Novou podobu získá tentokrát hlediště, ale i zázemí orchestřiště. Úpravy by se měly zaměřit také na vylepšení akustiky. Náklady vedení divadla odhaduje na 15 milionů korun, řekl novinářům ředitel divadla Pavel Hekela.

Kvůli stavebním pracím bude i letos o něco dříve ukončena divadelní sezona a sezona nadcházející bude naopak zahájena o něco později. Největší divadlo v Olomouci se postupně opravuje už několik let.

"Budeme pokračovat v revitalizaci hlediště. O nadcházejících prázdninách bychom chtěli především vyměnit sedadla, stará už pomalu dosluhují. Chtěli bychom také opravit podlahu, vyměnit koberce, opravit čalounění a tapety. Budou to opravy z hlediska diváckého komfortu. Stihnout bychom chtěli i opravy jevištní techniky a vzduchotechniku v orchestřišti," uvedl Hekela.

Podle vedení divadla je zároveň důležité, aby se při rekonstrukci zachovala a také zlepšila akustika tohoto domu. "Náklady odhadujeme zhruba na 15 milionů korun. Divadlo se na tom podílí zhruba stejně jako náš zřizovatel, magistrát města," uvedl Hekela. Sezona bude kvůli chystaným opravám letos ukončena 26. června a příští divadelní sezona začne až 10. září, doplnili zástupci divadla.

Na vylepšení svého zázemí pracuje Moravské divadlo již několik let. Loni o prázdninách dostaly novou podobu toalety u hlediště a galerie. Stálo to přes osm milionů korun. Na začátku loňského prosince se divadlu se podařilo ještě otevřít diváckou galerii. Zhruba po čtyřech letech se kapacita divadla zvýšila o 32 míst na 430 míst.

Čtěte více:

Napsal(a) ČTK | Foto FB Moravské divadlo Olomouc
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Devatenáctiletá řidička a dvacetiletý řidič...

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

Reklama
 
 

Kam dál?

Třetí olomoucký #NoShit slibuje hned pětici interpretů a příval elektronické hudby

pátek, 14. dubna 2017, 13:30

Očekávaná hudební akce s příznačným názvem #NoShit má před sebou již třetí pokračování s datem 15. dubna 2017. Událost...

RECENZE: Power Rangers jsou jenom zpackaným návratem do dětství

pátek, 14. dubna 2017, 09:00

Power Rangers! Ano, tušíte správně, jsou zpátky. Nejsou vtipnější, nejsou barevnější a nemorfují tak vtipně, jako...

Jarní Flora představí Tajemnou tvář světa. Soutěžte o lístky!

čtvrtek, 13. dubna 2017, 15:00

Fantastická Afrika, karnevalové Benátky, tradiční masopust či velkolepá divadelní scéna. Nejočekávanější mezinárodní...